Komentāri
Veikta pirmā veiksmīgā cilvēka galvas transplantācija; eksperti brīdina, ka ”spēlēm ar nemirstību” var būt šausminošs iznākums
Scanpix

Pirmo reizi vēsturē veikta operācija, kurā veiksmīgi transplantēta cilvēka galva. 18 stundu ilgā operācija notikusi Ķīnā, un galva transplantēta mirušam cilvēkam. Kamēr iedvesmotie mediķi jau paziņojuši, ka nenovēršami tuvu ir šāda veida manipulācija ar dzīviem ķermeņiem, zinātnieki brīdina – tās ir spēles ar nemirstību, kuru sekas var būt šausminošas.

Kā ziņo ”The Telegraph”, 18 stundas ilgusī operācija pierāda, ka ir iespējams veiksmīgi savienot divu cilvēku mugurkaulu, nervus un asinsvadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Operāciju vadīja ķīniešu ārsts Sjiopinga Rena. Eksperts pagājušogad jau veica līdzīgu operāciju, izmantojot pērtiķa ķermeni.

Kā ”The Telegraph” pēc šī sasnieguma ziņo Turīnas Modernās neiromodulēšanas grupas profesors Seržio Kanavero (attēlā), pārbaudes pēc veiktās operācijas apliecina, ka tā ir izdevusies – abu cilvēku ķermeņa daļas ir pilnībā savienotas.

Kā paziņojis Kanavero, nākamais solis būs galvas transplantācija dzīvam cilvēkam.

Tiesa, kā ziņo ”The Independent”, mediķi visā pasaulē šo ieceri steiguši kritizēt, uzsverot, ka šāda operācija, būs ne tikai ētiski nepareiza, bet arī bīstama. Kā apgalvo vairāki pasaules vadošie eksperti, šāda operācija reāliem pacientiem var beigties ar šausminošām problēmām un apdraudēt sabiedrību, jo te jau notiek spēlēšanās ar nemirstības jēdzienu.

Jau vairākus gadus uz reālu operāciju gaida ar retu slimību sirgstošais Krievijas iedzīvotājs Valērijs Spiridonovs, kurš brīvprātīgi piekritis būt par pirmo, kura galva tiek transplantēta uz cita cilvēka ķermeņa.

Tikmēr zinātnieki brīdina, ka dzīve pēc šādas transplantācijas pacientam var būt ”daudz ļaunāka par nāvi”.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl