Varam lepoties! Latvijas izgudrojumus vēlas pirkt visā pasaulē

0 Komentāru

Bezpilota lidaparāti, mētājami mikrofoni, zāles pret neauglību: šie un daudzi citi Latvijā radīti izgudrojumi arvien vairāk iekaro ārvalstu pircēju sirdis un prātus. Laikā, kad kopējais eksporta apjoms mūsu valstij ir nemainīgs un īsti nepieaug, augsto tehnoloģiju eksports aug arvien straujāk.

Mikrofons, kas paredzēts mētāšanai un nav jābaidās, ka tas nokritīs un saplīsīs. Interesanti, ka sviešanas laikā mikrofons izslēdzas, la, ķerot to, tas nerada būkšķi.

Ekrānuzņēmumi

Latvijā ražoto ”Catch box” jau lieto 30 valstīs – Eiropā, ASV, Kanādā, Dienvidāfrikā un Austrālijā. Šis mikrofons ir tapis sadarbojoties Latvijas un Somijas uzņēmējiem, tāpēc ražošanu bija iespēja uzsākt Somijā. Taču Latvija izrādījās atbilstošāka, norāda kompānijas pārstāvis.

Latvijā top lietas, kas spēj arī krietni ilgāk lidot nekā mikrofoni. Šie bezpilota lidaparāti gaisā spēj noturēties 20 stundas un nosūtīt tiešraides video 100 kilometru attālumā, vienīgie, kas tiem var turēt līdzi ir ASV militārie droni.

Kompānijas ”UAV Factory” pārstāvis norāda, ka Latvijā inovāciju attīstīšanai ir labvēlīga vide. Dažkārt ir grūti atrast atbilstošus inženierus, taču ja ir iespēja maksāt pietiekami lielu atalgojumu, tad arī darba roku trūkuma jautājumu iespējams atrisināt.

Jau vairāk nekā pusotrs simts bezpilota lidaparātu ir pārdoti 40 valstīs

Aizvadītajā gadā kopējie eksporta apjomi mūsu valstij ir palikuši nemainīgi. Tikmēr augsto tehnoloģiju eksports uzrāda strauju pieaugumu, aizvadīto piecu gadu laikā inovāciju eksports pieaudzis par trešdaļu. No kopējā eksporta augstās tehnoloģijas veido jau teju 10%.

Latvijas investīciju aģentūrā norāda, ka eksporta pieaugums augsto tehnoloģiju nozarēs paredzams arī turpmāk.

Latvijā īpaši attīstās inovācijas optikā, elektronikā, mašīnbūvē un arī medicīnā. Daļai no minētajām jomām paredzēts sniegt atbalstu arī tuvākajos mēnešos. Investīciju aģentūrā atvēlēti 12 miljoni eiro pētniecībai, produkcijas popularizēšanai un testēšanai. Un galvenais secinājums ir, ka Latvijas uzņēmēji un zinātnieki spēj radīt lietas, kas spēj iekarot un nest Latvijas vārdu pasaulē.
0 Komentāru