4 komentāri

Šovakar, 7. augustā, Mēness aptumsums novērojams arī ar maziem binokļiem, kā arī ar neapbruņotu aci varēs redzēt, – “kaut kas ar to Mēnesi nav kārtībā”, stāsta astronoms Mārtiņš Eihvalds.

Kā stāsta astronoms, Mēness jau uzlēks aptumsis – tas būs pusēnas aptumsums. Ja esat Rīgā, tad labāk izbraukt nedaudz ārpus tās un lūkoties debesīs austrumu virzienā. Labāka redzamība būs Latvijas dienvidaustrumu daļā, piemēram, Daugavpilī, jo tur Mēness uzlēks vēlāk, kas nozīmē, ka būs jau tumšāks un kontrasts debesīs būs lielāks – pamanāmāks, stāsta Eihvalds.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šovakar Mēness aptumsumu varēs vērot ap 21.20, un arī laikapstākļi tam būšot gana labvēlīgi.

Kopumā augusts un rudens debesu pētniekiem ir laiks, kad viņi pucē tehniku, jo tieši šajā laikā debesīs vērojami dažādi skaisti notikumi.

Vēl kāds notikums, kas entuziastus sagaida augustā un kam varēs sekot līdzi ikviens, ir perseīdu meteoru plūsma. Vispamanāmākā tā būs no 8. līdz 11. augustam. “Katru gadu sakām, ka šis būs krāšņākais zvaigžņu lietus, taču to ir grūti prognozēt.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl