4 komentāri

Šovakar, 7. augustā, Mēness aptumsums novērojams arī ar maziem binokļiem, kā arī ar neapbruņotu aci varēs redzēt, – “kaut kas ar to Mēnesi nav kārtībā”, stāsta astronoms Mārtiņš Eihvalds.

Kā stāsta astronoms, Mēness jau uzlēks aptumsis – tas būs pusēnas aptumsums. Ja esat Rīgā, tad labāk izbraukt nedaudz ārpus tās un lūkoties debesīs austrumu virzienā. Labāka redzamība būs Latvijas dienvidaustrumu daļā, piemēram, Daugavpilī, jo tur Mēness uzlēks vēlāk, kas nozīmē, ka būs jau tumšāks un kontrasts debesīs būs lielāks – pamanāmāks, stāsta Eihvalds.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šovakar Mēness aptumsumu varēs vērot ap 21.20, un arī laikapstākļi tam būšot gana labvēlīgi.

Kopumā augusts un rudens debesu pētniekiem ir laiks, kad viņi pucē tehniku, jo tieši šajā laikā debesīs vērojami dažādi skaisti notikumi.

Vēl kāds notikums, kas entuziastus sagaida augustā un kam varēs sekot līdzi ikviens, ir perseīdu meteoru plūsma. Vispamanāmākā tā būs no 8. līdz 11. augustam. “Katru gadu sakām, ka šis būs krāšņākais zvaigžņu lietus, taču to ir grūti prognozēt.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl