Trešdien garām Zemei nelielā attālumā palidos liels asteroīds

Komentāri
Trešdien garām Zemei nelielā attālumā palidos liels asteroīds
FOTO: LETA

Trešdien garām Zemei nelielā attālumā palidos liels asteroīds, ziņo astronomi.

“Lai gan nepastāv iespējas, ka asteroīds varētu sadurties ar mūsu planētu, tā būs ļoti tuva sastapšanās ar tik lielu asteroīdu,” teikts ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) paziņojumā.

Asteroīda “2014-JO25” diametrs ir aptuveni 650 metru, un Zemei tas palidos garām 1,8 miljonu kilometru attālumā, tas ir, nepilnas piecas reizes tālāk, nekā no mums atrodas mūsu planētas dabīgais pavadonis Mēness.

Mazāka izmēra asteroīdi lido garām Zemei vairākas reizes nedēļā, taču pēdējā reize, kad tai tik nelielā attālumā pietuvojās tāda izmēra kosmiskais objekts, bija 2004. gadā.

Tad Zemei palidoja garām asteroīds “Toutatis”, kura diametrs sasniedz piecus kilometrus. Taču tuvākais punkts, kādā tas nonāca attiecībā pret mūsu planētu, atradās četrkārt tālāk nekā Mēness.

Nākamā sastapšanās ar lielu asteroīdu gaidāma ne agrāk kā 2027. gadā, kad mums tuvosies kosmiskais klintsbluķis “199-AN10”, kura diametrs ir aptuveni 800 metru.

Tas Zemei palidos garām tikai 380 000 kilometru attālumā.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl