Starptautisks pētījums: klimata pārmaiņas skars arī Latviju. Kā?

1 komentārs

Pirmo reizi pasaulē pierādīts, ka klimata pārmaiņas atšķirīgos kontinentos putnu sugas ietekmē līdzīgi. Starptautiskā pētījumā piedalījies arī bioloģijas doktors Ainārs Auniņš no Latvijas Universitātes. Viņš prognozē, ka nākotnē klimata pārmaiņu dēļ Latvijā izzudīs vairāki desmiti putnu sugu.

Piemēram, lakstīgala ir viens no putniem, kurš jau šā gadsimta beigās klimata izmaiņu dēļ Latvijā vairs nebūšot sastopams, liecina pētnieku prognozes. Tās vietā būs rietumu lakstīgala, kura jau tagad ir konstatēta Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Ainārs Auniņš, LU Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks:
Klimata areāla pārmaiņu prognozes rāda, ka būs vairāki desmiti sugu, kas no Latvijas izzudīs. Tāpat Latviju pametīs pļavu čipste, melnais mušķērājs, savukārt prognozēta ienākšana ir dažādām dienvidu sugām, piemēram, bišu dzenim.

Kopumā vairāk nekā 30 pētnieki no Eiropas un ASV analizējuši vairāk nekā 500 parastākās putnu sugas, kas apdzīvo divus kontinentus. Pētot to skaita izmaiņas pēdējo 30 gadu laikā, pirmo reizi izdevies pierādīt, ka klimata pārmaiņas atšķirīgos kontinentos putnu skaitu ietekmē līdzīgi.

Pētījums pirms mēneša tika publicēts arī ietekmīgajā žurnālā Science. Lai izveidotu kopainu par situāciju abos kontinentos, no Latvijas pētījumā izmantoti Latvijas Ornitoloģijas biedrības veikto ligzdojošo putnu monitoringa rezultāti. Biedrības ornitologs Agnis Bušs norāda, ka klimata pārmaiņu ietekmi pierāda arī fakts, ka no Latvijas gandrīz izzudusi baltirbe.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

  • zuze
    0 0 0

    zuze

    šogad maz stārķu atgriezušies... laikam nēģeri un arābi evropā norijuši tos ceļā uz mājām... skumji

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl