Komentāri
Par soli pietuvojusies jaunas navigācijas sistēmas Galileo “laišana gaisā”
AFP/LETA

Jauna nākotne Galileo satelītu navigācijai! Ar Krievijas raķeti Sajuz no kosmodroma Franču Gviānā kosmosā nosūtīti vēl divi Galileo satelīti, kas tuvina Eiropas satelītu sistēmu darbības sākšanai. Pirmie četri Galileo satelīti orbītā tika nogādāti 2011. gadā.

Satelītu sistēmas uzdevums būs sniegt navigācijas pakalpojumus, kas līdzinās ASV pārvaldītās Globālās pozicionēšanas sistēmas jeb GPS pakalpojumiem. Līdz gada beigām satelītu skaitu orbītā paredzēts palielināt līdz 18, bet pavisam sistēmai tādi paredzēti vismaz 30.

Galileo, kas esot modernāka par GPS, ļaušot noteikt atrašanās vietu laikā un telpā ar lielāku precizitāti un uzticamību.

Galileo ir Eiropas Savienības programma ar mērķi izveidot Eiropas civilā kontrolē esošu globālu satelītu navigācijas sistēmu. Tā būs savienojama arī ar ASV GPS un Krievijas Glonass, tomēr būs neatkarīga no šīm sistēmām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl