Operācija, kas ir “izaicinājums Dievam”: mediķi izaudzē cilvēka ausi uz rokas

Pievienot komentāru

Ķīnas mediķi demonstrējuši augstāko pilotāžu plastiskās ķirurģijas jomā. Viņi kādam vīrietim, kurš autoavārijā bija zaudējis ausi, to no jauna izaudzējuši uz cietušā pacienta rokas.

Plastikas ķirurgu grupa auss atjaunošanas procedūru sāka pirms četriem mēnešiem. Veicot sarežģītas medicīniskas manipulācijas, uz rokas tika izveidots mākslīgs pietūkums, tādējādi iegūstot paplašinātu ādas laukumu. Savukārt no vīrieša ribām tika paņemti skrimšļi, un izveidota auss forma. Pēc tam to ievietoja vīrieša rokā un apaudzēja ar jauniegūto ādu.

“Visgrūtāk gāja ar formas izveidi. Tas ir mākslas darbs. Ausij ir ducis anatomisku struktūru, patiesībā auss ir vissarežģītākā ķermeņa daļa. Ir ārkārtīgi grūti to izveidot tādu, kādu to radījis Dievs. Es saku – šī operācija ir izaicinājums Dievam,” stāsta Guo Šuzongs, Ķīnas Aotongas Universitātes profesors.

Kad auss būs ”izaugusi” vajadzīgajā lielumā, tā tiks pārstādīta no rokas uz galvas, ļaujot cietušajam atgūt agrāko izskatu. Zaudējot ausi, dzirdi viņš ir saglabājis.

Lasi vēl