Noslēgusies 13 gadus ilgusi kosmosa misija

Komentāri
Noslēgusies 13 gadus ilgusi kosmosa misija
EPA/SCANPIX

ASV Kosmosa izpētes aģentūra saņēmusi pēdējo signālu no “Cassini” zondes, kas šodien izbeidza savu 13 gadus ilgušo Saturna izpētes misiju. Ar meteora cienīgu ātrumu tā pazuda planētas atmosfērā un turpināja pārraidīt informāciju līdz pat pēdējam brīdim, kad pazuda tās sakari ar Zemi.

“Cassini” odiseja sākās tās palaišanu 1997. gadā, kam sekoja septiņus gadus ilgs ceļš līdz Saturnam, kur zonde visu šo laiku atradās planētas orbītā.

Iespaidīgās, gandrīz 4 miljardus ASV dolāru vērtās misijas fināls NASA kontroles centrā tika uzņemts ar aplausiem, apskāvieniem un asarām.

Zinātnieki uzskata, ka ieguldījums bija tā vērts, jo iegūta ļoti vērtīga informācija gan par planētu, gan par tās pavadoņiem.

Saturna sistēma pētnieku izpratnē viena no “aizraujošākajām” vietām tuvējā kosmosā, kur NASA ir uzskatījusi 53 apstiprinātus un deviņus provizoriskus pavadoņus. Pati planēta ir dzīvībai nepiemērota, taču uz dažiem pavadoņiem esot dzīvībai labvēlīga vide.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl