Noslēgusies 13 gadus ilgusi kosmosa misija

Komentāri
Noslēgusies 13 gadus ilgusi kosmosa misija
EPA/SCANPIX

ASV Kosmosa izpētes aģentūra saņēmusi pēdējo signālu no “Cassini” zondes, kas šodien izbeidza savu 13 gadus ilgušo Saturna izpētes misiju. Ar meteora cienīgu ātrumu tā pazuda planētas atmosfērā un turpināja pārraidīt informāciju līdz pat pēdējam brīdim, kad pazuda tās sakari ar Zemi.

“Cassini” odiseja sākās tās palaišanu 1997. gadā, kam sekoja septiņus gadus ilgs ceļš līdz Saturnam, kur zonde visu šo laiku atradās planētas orbītā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iespaidīgās, gandrīz 4 miljardus ASV dolāru vērtās misijas fināls NASA kontroles centrā tika uzņemts ar aplausiem, apskāvieniem un asarām.

Zinātnieki uzskata, ka ieguldījums bija tā vērts, jo iegūta ļoti vērtīga informācija gan par planētu, gan par tās pavadoņiem.

Saturna sistēma pētnieku izpratnē viena no “aizraujošākajām” vietām tuvējā kosmosā, kur NASA ir uzskatījusi 53 apstiprinātus un deviņus provizoriskus pavadoņus. Pati planēta ir dzīvībai nepiemērota, taču uz dažiem pavadoņiem esot dzīvībai labvēlīga vide.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl