Noslēgusies 13 gadus ilgusi kosmosa misija

Komentāri
Noslēgusies 13 gadus ilgusi kosmosa misija
EPA/SCANPIX

ASV Kosmosa izpētes aģentūra saņēmusi pēdējo signālu no “Cassini” zondes, kas šodien izbeidza savu 13 gadus ilgušo Saturna izpētes misiju. Ar meteora cienīgu ātrumu tā pazuda planētas atmosfērā un turpināja pārraidīt informāciju līdz pat pēdējam brīdim, kad pazuda tās sakari ar Zemi.

“Cassini” odiseja sākās tās palaišanu 1997. gadā, kam sekoja septiņus gadus ilgs ceļš līdz Saturnam, kur zonde visu šo laiku atradās planētas orbītā.

Iespaidīgās, gandrīz 4 miljardus ASV dolāru vērtās misijas fināls NASA kontroles centrā tika uzņemts ar aplausiem, apskāvieniem un asarām.

Zinātnieki uzskata, ka ieguldījums bija tā vērts, jo iegūta ļoti vērtīga informācija gan par planētu, gan par tās pavadoņiem.

Saturna sistēma pētnieku izpratnē viena no “aizraujošākajām” vietām tuvējā kosmosā, kur NASA ir uzskatījusi 53 apstiprinātus un deviņus provizoriskus pavadoņus. Pati planēta ir dzīvībai nepiemērota, taču uz dažiem pavadoņiem esot dzīvībai labvēlīga vide.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl