Komentāri
Nobela prēmija medicīnā piešķirta par atklājumu, kas saistīts ar šūnu spēju atjaunoties
REUTERS/SCANPIX

Pirmdien, 3. oktobrī, nosaukts pirmais šā gada Nobela prēmijas saņēmējs – proti, par atklājumiem medicīnā tā tiks piešķirta japānim Jošinori Ohsumi.

Ohsumi nācis klajā ar jaunumiem autofāgijas mehānismos, teikts Nobela komitejas paziņojumā. Autofāgija ir process, kurā šūna noārda un atjauno tās bojātās struktūras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto!

Zviedrijā sākas Nobela nedēļa – tiek paziņoti prestižās balvas laureāti!

Šonedēļ katru dienu tiks paziņoti prēmijas ieguvēji fizikā, ķīmijā, literatūrā, kā arī Miera prēmijas laureāti.

Nobela Miera prēmijai šogad izvirzīts rekordliels kandidātu skaits – kopumā 376.  Lai gan oficiāli pretendentu vārdi tiek turēti slepenībā, izvirzītāji tos var izpaust. Tapis zināms, ka šogad izvirzīto vidū ir Vācijas kanclere Angela Merkele, Romas pāvests Francisks, bijušais ASV izlūkdienestu darbinieks Edvards Snoudens un līdzās plaši pazīstamiem vārdiem arī divi grieķi, kuri izglābuši vairākus patvēruma meklētājus.

Saskaņā ar tradīciju Nobela prēmijas pasniedz Alfrēda Nobela nāves gadadienā 10. decembrī.

Save

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl