Komentāri
Nobela prēmija medicīnā piešķirta par atklājumu, kas saistīts ar šūnu spēju atjaunoties
REUTERS/SCANPIX

Pirmdien, 3. oktobrī, nosaukts pirmais šā gada Nobela prēmijas saņēmējs – proti, par atklājumiem medicīnā tā tiks piešķirta japānim Jošinori Ohsumi.

Ohsumi nācis klajā ar jaunumiem autofāgijas mehānismos, teikts Nobela komitejas paziņojumā. Autofāgija ir process, kurā šūna noārda un atjauno tās bojātās struktūras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto!

Zviedrijā sākas Nobela nedēļa – tiek paziņoti prestižās balvas laureāti!

Šonedēļ katru dienu tiks paziņoti prēmijas ieguvēji fizikā, ķīmijā, literatūrā, kā arī Miera prēmijas laureāti.

Nobela Miera prēmijai šogad izvirzīts rekordliels kandidātu skaits – kopumā 376.  Lai gan oficiāli pretendentu vārdi tiek turēti slepenībā, izvirzītāji tos var izpaust. Tapis zināms, ka šogad izvirzīto vidū ir Vācijas kanclere Angela Merkele, Romas pāvests Francisks, bijušais ASV izlūkdienestu darbinieks Edvards Snoudens un līdzās plaši pazīstamiem vārdiem arī divi grieķi, kuri izglābuši vairākus patvēruma meklētājus.

Saskaņā ar tradīciju Nobela prēmijas pasniedz Alfrēda Nobela nāves gadadienā 10. decembrī.

Save

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl