Komentāri
Nobela prēmija medicīnā piešķirta par atklājumu, kas saistīts ar šūnu spēju atjaunoties
REUTERS/SCANPIX

Pirmdien, 3. oktobrī, nosaukts pirmais šā gada Nobela prēmijas saņēmējs – proti, par atklājumiem medicīnā tā tiks piešķirta japānim Jošinori Ohsumi.

Ohsumi nācis klajā ar jaunumiem autofāgijas mehānismos, teikts Nobela komitejas paziņojumā. Autofāgija ir process, kurā šūna noārda un atjauno tās bojātās struktūras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto!

Zviedrijā sākas Nobela nedēļa – tiek paziņoti prestižās balvas laureāti!

Šonedēļ katru dienu tiks paziņoti prēmijas ieguvēji fizikā, ķīmijā, literatūrā, kā arī Miera prēmijas laureāti.

Nobela Miera prēmijai šogad izvirzīts rekordliels kandidātu skaits – kopumā 376.  Lai gan oficiāli pretendentu vārdi tiek turēti slepenībā, izvirzītāji tos var izpaust. Tapis zināms, ka šogad izvirzīto vidū ir Vācijas kanclere Angela Merkele, Romas pāvests Francisks, bijušais ASV izlūkdienestu darbinieks Edvards Snoudens un līdzās plaši pazīstamiem vārdiem arī divi grieķi, kuri izglābuši vairākus patvēruma meklētājus.

Saskaņā ar tradīciju Nobela prēmijas pasniedz Alfrēda Nobela nāves gadadienā 10. decembrī.

Save

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl