Komentāri
No Krievijas kosmodroma pirmo reizi orbītā tiek palaista raķete ar trim satelītiem
FOTO: LETA

Lai nebūtu jāpaļaujas uz padomju laikā būvēto Baikonuras kosmodromu Kazahstānā, Krievija uzbūvēju savējo, un šorīt no tā pirmoreiz palaista raķete.

Šis notikums tika plānots jau vakar, taču pēdējā mirklī tehnisku iemeslu dēļ to atlika. Šī ķibele pamatīgi saniknoja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kurš pats personīgi bija devies uz Tālajiem Austrumiem skatīties vēsturisko brīdi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar 24 stundu novēlošanos šorīt no Krievijas jaunuzbūvētā kosmodroma Vostočnij orbītā pirmo reizi tika palaista raķete Sojuz 2.1A ar trim satelītiem. Raķete no zemes atrāvusies piecos no rīta pēc Latvijas laika.

Foto

Krievija Vostočnij kosmodromu Amūras apgabalā netālu no Ķīnas sāka būvēt 2012. gadā pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina idejas. Tādējādi Kremlis cer mazināt atkarību un izvairīties no politiska riska, lietojot Baikonuras kosmodromu Kazahstānā.

Vēsturiskais brīdis ar pirmās raķetes palaišanu kosmosā gan bija plānots jau vakar, taču vien pusotru minūti pirms lielā notikuma mēģinājumu atlika. Vēlāk preses konferencē Putins manāmi nepamierināts taisnojās, ka vaina bijusi raķetes sistēmā, nevis jaunuzbūvētajā kosmodromā. Tiesa, Vostočnij celtniecību jau no sākta gala vajājuši korupcijas skandāli. Putins sola pret iesaistītajiem vērsties ar lielu bardzību.

Jaunā kosmodroma būvniecību krietni paildzināja arī streiki. Pērn pavasarī daļa darbinieku atteicās turpināt strādāt, jo vairākus mēnešus par padarīto darbu nebija saņēmuši algu.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl