Nākotnes tehnoloģiju parāde – Pekinā aizvadīta ikgadējā robotu konference

Pievienot komentāru
Nākotnes tehnoloģiju parāde – Pekinā aizvadīta ikgadējā robotu konference
Foto: AFP / LETA

Pekinā aizvadīta ikgadējā robotu konference, kurā izrādīti jauni atklājumi robotikas pasaulē. Izstādes izskaņā arī saldais ēdiens skatītājiem – robotu cīņas.

Robotu cīņas ir viens no robotikas nozares atzariem, un to popularitāte pasaulē tikai aug. Sacensību dalībniekiem uz ringa cīņām iepriekš bija jāpiesakās un, protams, jāatnes savs izveidotais robots.

Dalībnieku robotiem gan jāatbilst dažādām prasībām un sacensību noteikumiem, lai pretinieki negūtu pārlieku lielas priekšrocības viens pār otru.

Apkārt ringam stāvošie fani izteica savu izbrīnu par jauno tehnoloģisko risinājumu lietošanu cīņās. Dalībnieki agrāk savus robotus vadīja ar dažādām tālvadības pultīm – tagad jau robotos iebūvēti dažādi kustību atpazīšanas sensori.

Kopumā šajos mačos startēja 330 komandas no visas Ķīnas. Daudzi dalībnieki ir ieinteresēti ne tikai staigājošos metāla robotos, bet arī, piemēram, dronu sacensībās, kā arī robotu dizaina uzlabošanā. Jau drīzumā notiks arī sava veida robotu skaistuma konkurss, kur amatieri varēs izrādīt savus gan mājās, gan skolu laboratorijās sagatavotos veikumus.

Dažādas robotu izstādes Ķīnā ir lielā cieņā, ņemot vērā, ka šajā valstī ir viens no lielākajiem robotikas produktu pieprasījumiem pasaulē.

Lasi vēl