Latvija iekļauta kosmosa izpētes lielvalstu klubā

Komentāri
Latvija iekļauta kosmosa izpētes lielvalstu klubā
FOTO: LETA

Pateicoties ilggadējam zinātnieku darbam, Latvija ir iekļauta kosmosa izpētes lielvalstu klubā. Šeit veiktus mērījumus sūta uz NASA un Eiropas kosmosa aģentūru.

Rīgas Botāniskajā dārzā atrodas viens no 16 pasaulē spēcīgākajiem lāzera tālmēriem. Ar tā palīdzību zinātnieki mēra attālumu līdz mākslīgajiem Zemes pavadoņiem.

NASA un Eiropas kosmosa aģentūra datus apkopo, un balstoties uz tiem sastāda meteoroloģiskās prognozes, pēta iegulas, plātņu kustību, zemes garozas pulsēšanu.

Pašlaik Latvija iesaistījusies starptautiskajā projektā par lāzera tālmēra pilnveidošanu, kas ļaus zinātniekiem pārnest mērījumus saules sistēmā.

Precīzāki lāzera tālmēra dati uzlabos arī GPS. Pašlaik tā precizitāte ir ar kļūdu līdz 10 metriem, kas liedz šo sistēmu izmantot, piemēram, lai sodītu autovadītājus par nepareizu noparkošanos.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl