Latvieši var! Kosmosā gatavojas palaist pirmo pašmājās radīto raķeti

1 komentārs

Lidlaukā “Cēsis” šodien tiks palaista izmēģinājuma raķete, ar kuras palīdzību tiks pārbaudīts, kā darbojas pirmās Latvijā radītās kosmosa raķetes sistēmas. “900 sekunžu” filmēšanas komanda devās uz notikuma vietu, lai neilgi pirms gaidāmā izmēģinājuma aprunātos ar tā autoriem.

Domājot, ko dāvināt Latvijai uz tās simtgadi, vairāki tehniski orientēti entuziasti nolēma radīt raķeti. Kā stāsta kosmosa raķetes tehniskais konsultants Ansis Rezgalis, ar izmēģinājuma raķeti šodien plānots sasniegt divu kilometru robežu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmo Latvijā radīto raķeti paredzēts kosmosā palaist nākamgad un iecerēts, ka tai pa spēkam būs sasniegt 100 kilometru augstumu.

Foto

“Laika vēl ir daudz, un darba vēl ir daudz, lai tiktu līdz kosmosa robežai, 100 kilometriem, tāpēc, lai tiktu līdz tam uz Latvijas simtgadi, mums, protams, vēl ir jāaug,” viņš stāsta.

Kaut arī internetā pieejama informācija par raķešu būvi, latviešu tehnoloģiju entuziasti ir nolēmuši izveidot raķeti saviem spēkiem, šādā veidā papildinot zināšanas un sniedzot artavu pašmāju tautsaimniecībā.

Video: tiešraide no Cēsu lidlauka

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl