Krievijas zinātniekiem izdevies Ziemeļpolā atrast pamestu nacistu meteoroloģisko staciju

Pievienot komentāru
Krievijas zinātniekiem izdevies Ziemeļpolā atrast pamestu nacistu meteoroloģisko staciju
REUTERS/SCANPIX

Uz vienas no Barenca jūras salām Krievijas zinātniekiem izdevies atrast pamestu meteoroloģisko novērojumu staciju. Zinātnieki pieļauj, ka staciju ar segvārdu Dārgumu meklētājs 1943. gada septembrī izveidoja nacistu režīms. Tiek pieļauts, ka tur līdz 1944. gada jūlijam strādāja 10 cilvēki.

Krievijas Arktiskā nacionālā parka izplatītajā video redzamas stacijā atrastās mantas. Skarbo klimatisko apstākļu dēļ tās ir labi saglabājušās. Starp atradumiem ir personiskās mantas, apģērba gabali, meteoroloģiskās iekārtas un citas lietas, kas gatavotas no ādas, koka un citiem dabīgajiem materiāliem. Atrasta arī munīcija, pret kuru vides un laika ietekme ir bijusi mazāk labvēlīga.

Sākoties Otrajam pasaules karam, starptautiskā apmaiņa ar laika apstākļu prognozēm tika pārtraukta un vāciešiem bija nepieciešama informācija par ienaidnieka kontrolētajām teritorijām Ziemeļpolā, lai atvieglotu nacistu flotei kuģošanu. Ir zināms, ka no Dārgumu meklētāja uz Tromso biroju Norvēģijas ziemeļos tika nosūtīti ap 700 meteoroloģisko ziņojumu.

Stacija tika atrasta aptuveni 500 metru attālumā no piekrastes, 30 metru augstumā virs jūras līmeņa. No jūras skatoties tā bija neieraugāma. Ir zināms, ka 1944. gadā lielākā daļa šeit strādājošo aizgāja bojā saindējoties ar pusjēlu polārlāča gaļu. Tie kas, izdzīvoja tika evakuēti.

Stacijā uzietās lietas tiks nogādātas uz Arhangeļsku, kur tiks izlemts to turpmākais liktenis.

Lasi vēl