Deviņus gadus veca meitene, kuras IQ ir augstāks nekā Stīvena Hokinga un Alberta Einšteina, vēlas kolonizēt Marsu

37 komentāri
Deviņus gadus veca meitene, kuras IQ ir augstāks nekā Stīvena Hokinga un Alberta Einšteina, vēlas kolonizēt Marsu
AHARA PEREZ/INSTAGRAM

Adhara Pereza ir deviņus gadus veca meitene, un viņas IQ ir par diviem punktiem augstāks nekā zinātnieka Stīvena Hokinga un fiziķa Alberta Einšteina IQ. Šobrīd viņa paralēli cenšas iegūt sistēmu inženierijas grādu un grādu mašīnbūves inženierijā.

Adhara sapņo kļūt par astronauti, ceļot kosmosā un pat kolonizēt Marsu. Meitenei trīs gadu vecumā tika diagnosticēts Aspergera sindroms.

Izaugt ar jebkāda veida attīstības traucējumiem nav viegli. Lielā daļā skolu joprojām trūkst izpratnes par to, kā strādāt ar invaliditātes un autisma spektra traucējumu skartiem bērniem. Bet ar atbilstošas mācību metodes izveidošanu ir iespējams panākt, ka šie bērni attīstās un uzplaukst arī akadēmiskajā vidē.

Adhara skolā saskārās ar apsmiešanu, tieši savas diagnozes dēļ, kas ietekmē meitenes spēju sociāli mijiedarboties. Daži skolotāji norādīja, ka Adhara mācību stundās aizmieg un neizrāda interesi par to, ko stāsta pedagogs.

Bet Adharas māte pamanīja, ka skolotāju novērojumi neatbilst tam, kāda Adhara bija mājās. Viņa varēja pavadīt stundām laika, pētot periodisko tabulu. Tieši šajā brīdī Adharas vecāki atklāja meitenes stāvokli, bet, par lielu pārsteigumu viņiem, kalpoja arī meitenes IQ, kas bija 162.

Adharas dzīve mainījās par 160 grādiem, un viņai bija iespēja mācīties vidē, kas piemērota viņas vajadzībām. Pateicoties šīm pārmaiņām, Adhara varēja pabeigt sākumskolu 5 gadu vecumā, pamatskolu 6 gadu vecumā, bet vidusskolu 8 gadu vecumā.

Šobrīd meitene zināšanas iegūst Meksikas Universitātē, apgūstot divus inženierijas kursus. Tāpat Adhara vēlētos kļūt par astronauti un kādreiz dzīvē aizlidot uz Marsu.

Bet pirms došanās uz Marsu, Adhara vēl vēlas iestāties Arizonas Universitātē, kuru savām kosmosa izpētes programmām ir atzinusi arī NASA. Viņa jau ir saņēmusi personīgu universitātes direktora Roberta Robinsa uzaicinājumu.

Pirms vēl sasniedzot 10 gadu vecumu Adhara ir sasniegusi vairāk nekā daži sasniedz visas savas dzīves laikā. Kamēr Adhara vēl tiecas pēc zvaigznēm, inteliģentā, jaunā dāma nebaidās izmantot savu balsi un iedrošināt citus viņai līdzīgus bērnus tiekties pēc saviem sapņiem: “Nepadodieties, un, ja jums nepatīk tas, kur atrodaties, sāciet plānot to, kur vēlaties būt!”

37 komentāri