Auziņš: Valdība neuzskata zinātni par iespēju attīstībai

Komentāri

Valdība neuzskata zinātni par iespēju attīstībai, bet gan tikai kā izdevumu pozīciju, intervijā LNT raidījuma “900 sekundes” norādīja Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis Mārcis Auziņš.

Vienlaikus Auziņš uzsvēra, ka zinātne ir jaudīgs resurss sabiedrības un valsts attīstībai. Tomēr viņš atzīst, – daļa vainas jāuzņemas arī pašiem zinātniekiem, kuri nav mācējuši sabiedrībai parādīt savu veikumu un izskaidrot zinātnes resursa potenciālu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Mārcis Auziņš
Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis

Galvenā problēma ir tajā, ka valdība zinātni neuzskata par resursu valsts attīstībai, bet drīzāk kā tādu izdevumu pozīciju. Ja tā ir izdevumu pozīcija, tad tā nav pirmā prioritāte. Un tas, ka finansējums nesākas no gada sākuma, tā Latvijā ir vispārzināma problēma. Šobrīd ir noslēdzies konkurss jauno zinātnieku projektiem. Manā grupā ir veseli trīs, kuri šajā konkursā ir vinnējuši. Viņiem jau kopš vasaras tiek teikts, ka drīz sāks finansēt. Tiek minēti administratīvi formāli iemesli, kādēļ tas netiek darīts.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl