Auziņš: Valdība neuzskata zinātni par iespēju attīstībai

Komentāri

Valdība neuzskata zinātni par iespēju attīstībai, bet gan tikai kā izdevumu pozīciju, intervijā LNT raidījuma “900 sekundes” norādīja Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis Mārcis Auziņš.

Vienlaikus Auziņš uzsvēra, ka zinātne ir jaudīgs resurss sabiedrības un valsts attīstībai. Tomēr viņš atzīst, – daļa vainas jāuzņemas arī pašiem zinātniekiem, kuri nav mācējuši sabiedrībai parādīt savu veikumu un izskaidrot zinātnes resursa potenciālu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Mārcis Auziņš
Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis

Galvenā problēma ir tajā, ka valdība zinātni neuzskata par resursu valsts attīstībai, bet drīzāk kā tādu izdevumu pozīciju. Ja tā ir izdevumu pozīcija, tad tā nav pirmā prioritāte. Un tas, ka finansējums nesākas no gada sākuma, tā Latvijā ir vispārzināma problēma. Šobrīd ir noslēdzies konkurss jauno zinātnieku projektiem. Manā grupā ir veseli trīs, kuri šajā konkursā ir vinnējuši. Viņiem jau kopš vasaras tiek teikts, ka drīz sāks finansēt. Tiek minēti administratīvi formāli iemesli, kādēļ tas netiek darīts.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl