Auziņš: Valdība neuzskata zinātni par iespēju attīstībai

Komentāri

Valdība neuzskata zinātni par iespēju attīstībai, bet gan tikai kā izdevumu pozīciju, intervijā LNT raidījuma “900 sekundes” norādīja Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis Mārcis Auziņš.

Vienlaikus Auziņš uzsvēra, ka zinātne ir jaudīgs resurss sabiedrības un valsts attīstībai. Tomēr viņš atzīst, – daļa vainas jāuzņemas arī pašiem zinātniekiem, kuri nav mācējuši sabiedrībai parādīt savu veikumu un izskaidrot zinātnes resursa potenciālu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Mārcis Auziņš
Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis

Galvenā problēma ir tajā, ka valdība zinātni neuzskata par resursu valsts attīstībai, bet drīzāk kā tādu izdevumu pozīciju. Ja tā ir izdevumu pozīcija, tad tā nav pirmā prioritāte. Un tas, ka finansējums nesākas no gada sākuma, tā Latvijā ir vispārzināma problēma. Šobrīd ir noslēdzies konkurss jauno zinātnieku projektiem. Manā grupā ir veseli trīs, kuri šajā konkursā ir vinnējuši. Viņiem jau kopš vasaras tiek teikts, ka drīz sāks finansēt. Tiek minēti administratīvi formāli iemesli, kādēļ tas netiek darīts.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl