3 komentāri
Atklātas septiņas Zemei līdzīgas planētas; parādās iespēja pētīt dzīvību ārpus Saules sistēmas
Ilustratīvs foto: AFP/SCANPIX

Ievērojams notikums astronomijas pasaulē! Zinātnieki atklājuši septiņas Zemei līdzīgas planētas, kas paver līdz šim vēl nebijušas iespējas pētīt dzīvību ārpus Saules sistēmas.

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde paziņojusi, – visas septiņas planētas pēc izmēra un masas līdzinās Zemei un gandrīz noteikti ir ar cietu virsmu.

Trīs no planētām atrodas tā dēvētajā mērenajā zonā, kas nozīmē – uz tām varētu pastāvēt ūdens šķidrā formā, kas, savukārt, būtu vēstnesis iespējamai dzīvības pastāvēšanai.

Visas planētas atrodas ap sarkanā pundura “Trappist-1” zvaigzni.

Zinātnieki cer, ka planētu izpēte sekmēs jaunus atklājumus dzīvības meklēšanā ārpus Zemes.

TOP komentāri

 • mhm
  +1 +1 0

  mhm

  Nav nozīmes meklēt, dzīvība ir, un pastāv dažādos veidos un izskatos. Stulbi būtu iedomāties ka cilvēki ir vienīgās dzīvās visuma būtnes. Tepat uz zemes dzīvo, mums neredzamas, būtnes, kuras prot pārvietoties lakā un telpā. Atklājiet vispirms tās.
  Kamēr visums neuzskatīs par vajadzīgu atklāt kartes, ar kuru palīdzību var vienā mirklī nokļūt uz vajadzīgās planētas, jebkurā galaktikā, tikmēr Zemiešiem nav ko sapņot par gadsimtiem ilgiem ceļojumiem kosmosā. Kamēr cilvēki nesapratīs ka visiem kopā jārūpējas par mums dāvāto planētu, nevis jāplēšas savā starpā, un jābūt vergiem naudai un saujiņai bagātnieku, tikmēr nekas nenotiks, kaut gan pēdējos gados visumā notiek grandiozas pārmaiņas, kuru rezultātā mainās arī planēta ar visiem iedzīvotājiem, uz kuras atrodamies arī mēs. Notiek piespiedu attīrīšanās no ļaunā, tādēļ arī šie kari un nemieri, ļauni kļūs vēl ļaunāki un beigās tas viņus nobeigs, bet labie- labāki, tādējādi paceļot Zemi jaunā evolūcijas pakāpē, kurā nav vietas ļaunumam, nepastāv nauda un alkatība, cilvēkiem ir vēlme dot viens otram, nevis atņemt.
 • 0 0 0

  Cik precīzi,un tā nu tas arī ir. PILNĪBĀ piekrītu. Ir jābūt arī cilvēku garīgajai attīstībai vairāk ,un jāskatās plašāk ,ne tikai tā ,kā nopelnīt utt...
 • edwards
  0 0 0

  edwards

  ir jau zināms , ka drīzumā varēsim pārvietoties ar gaismas ātrumu............līdz brīvdienu mājiņām tikai aptuveni četrdesmitgadu lidojums.;)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl