ASV kāds iedzīvotājs mājas pagalmā uzbūvējis pats savu raķeti

0 Komentāru
ASV kāds iedzīvotājs mājas pagalmā uzbūvējis pats savu raķeti
Ilustratīvs foto: AFP/SCANPIX

Kamēr Vašingtona satraucas par Ziemeļkorejas raķešu izmēģinājumiem, turpat ASV, Kalifornijas štatā, varasiestādēm ir bažas par savu vietējo raķešvīru. Tas ir kāds iedzīvotājs, kurš ar paša mājas pagrabā izgatavotu raķeti vēlas pierādīt, ka Zeme nav apaļa.

Miks Hjūzs, kurš pats sevi sauc par Trako Maiku, netic zinātnei. Taksometra šoferis gadiem ilgi ir atlicinājis naudu un laiku, lai uzbūvētu pats savu ar tvaiku darbināmu raķeti, lai pierādītu, ka Zeme ir plakana.

Kopumā 61 gadu vecais vīrs šim projektam iztērējis jau 20 tūkstošus dolāru, kas, ņemot vērā viņa necilos ienākumus, ir daudz. Pirmais raķetes izmēģinājums bija plānots jau pagājušajā sestdienā, tuksnesī līdzās leģendārajai šosejai numur 66. Tomēr ASV varasiestādes pārvilka svītru Trakā Maika plāniem, par kuriem bija izdzirdējuši no vietējiem medijiem.

Amatpersonas norādīja, ka viņš raķetes palaišanai nedrīkst izmantot sabiedrības īpašumā esošu zemi. It kā ar to vēl būtu par maz, salūza arī pašpasludinātā zinātnieka raķešu palaišanas ierīce.

Tagad taksometra šoferis ir atlicis savu eksperimentu līdz brīdim, kad izdosies atrast tam piemērotu vietu un salabot tehniku.

0 Komentāru