1 komentārs

Idejas nedrīkst mest malā, tās var īstenot! Galvaspilsētā šodien atklās Dizaina fabriku. Tur zinātnieku un studentu radošās idejas, izmantojot modernās tehnoloģijas, realizējas konkrētos prototipos, kas vēlāk kļūst par produktiem, kurus pārdod tirgū.

Hokeja entuziastam Mārtiņam Marenim arī viss sākās ar ideju. Pirms pusgada uz Dizaina fabriku viņš ir atnācis ar domu uzbūvēt hokeja trenažieri jeb treniņu robotu. Domāts – darīts! Seši mēneši no idejas līdz tās īstenošanai. Ja Mārtiņš atnesa ideju, tad Dizaina fabrika piemeklēja komandu, kas spēja to realizēt un ir tapusi pirmā pasaulē šāda iekārta, kas spēs sekot līdzi hokeja spēlētājiem, padot viņiem ripas, analizēt situāciju uz ledus un veidot statistiku.

Foto

“Izstrādājām šo prototipu, kas tuvāko nedēļu laikā tiks testēts hokeja klubiem un industrijas ekspertiem. Tas kalpos kā rīks gan trenerim, gan spēlētājiem. Tas ļaus trenēties individuāli,” viņš stāsta.

Līdzīgi gāja arī Valērijam Siliņam, kurš izdomājis elektronisku treniņu analīzes sistēmu šaušanas entuziastiem. Tas ļauj šāvējiem viegli noteikt kļūdas savā šaušanas tehnikā, veikt korekcijas un kļūt labākiem šaušanas sportā. Šobrīd šai sistēmai ir jau 40 klienti ASV, Vācijā, Šveicē un Austrijā.

Dizaina fabrika tapusi uz RTU bāzes un šodien notiks tās oficiālā atklāšana. Fabrikā ir moderna tehnika lāzergriešanai, 3D printeri, viens no tiem ir unikāls – spēj izdrukāt pat viengabala daudzkrāsainas detaļas no vismaz trīs dažādiem materiāliem. Dizaina fabrikas produktu dizaineris Fricis Kalvelis uz tā 2 stundu laikā uzmodelējis putnu, kurš pagaidām nosaukts par Putnuksu un to vēlāk varēs arī ražot.

“Printerim ir vairākas galvas. kas ir līdzīgs kā parastais tintes printeris. Tas klāj pamazām šķidrumu kārtiņu, tiek uzbūvēts modelis,” teic RTU Dizaina fabrikas produktu dizaineris.

Pirmie projekti RTU Dizaina fabrika sāka realizēt pirms diviem gadiem, šobrīd to skaits sasniedzis divus desmitus un tas esot tikai sākums.

Video

TOP komentāri

  • Cielava
    0 0 0

    Cielava

    Malači! Vismaz ar entuziastu atbalstu attīstās zinātne, tehnoloģijas! Tā tik turpināt!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl