Zinātnieki apgāž mītu, ka slikts noskaņojums izraisa slimības

Pievienot komentāru
Zinātnieki apgāž mītu, ka slikts noskaņojums izraisa slimības
Arno Hoyer / Flickr

Visai izplatīts ir uzskats, ka neapmierinātība vai sliktas domas var novest pie dažādām saslimšanām. Tomēr Oksfordā veiktais pētījums pierāda pretējo – nelaime neizraisa veselības problēmas.

Ričards Peto, Oksfordas profesors:

Šīs ir labas ziņas īgņām un rūpju nomāktajiem. Skumjas un stress nenoved pie slimībām. Miljonam sieviešu vaicājām, ko viņas smēķē, ar kādām slimībām sirgst un vai viņas ir laimīgas. Nonācām pie secinājuma, ka slimība izraisa bēdas un stresu, bet bēdas un stress – neizraisa slimības.

Pētījumā piedalījās miljons sieviešu, un tas ir apjomīgākais, kāds jebkad šajā jomā veikts. Pētījums ilga desmit gadus, un konstatēts, ka depresija un nervozitāte visdrīzāk var novest pie neveselīga dzīvesveida, piemēram, smēķēšanas vai pārmērīgas ēšanas, kas, savukārt, tad izraisa dažādas saslimšanas. Tomēr nupat apgāztais mīts ir visai dziļi iesakņojies sabiedrības domāšanā.

Foto:

Olivers Feirijs, students:

Šis pētījums ir diezgan šokējošs, jo visu laiku domāju, ka laime mazina stresu, kas savukārt uzlabo imūnsistēmu un ļauj dzīvot ilgāk un veselīgāk.

Aptaujā piedalījās sievietes vecumā no 50 līdz 69 gadiem. Desmit gadu laikā, kamēr tika veikts pētījums, 4% respondentu nomira. Zinātnieki konstatēja, ka mirstības līmenis starp nelaimīgajiem un laimīgajiem ir bijis vienāds.

Skaties video!