Komentāri

Zinātnieki tarakānu skeletu varētu izmantot kā paraugu īpaša robota izveidei. Šāds robots varētu meklēt, piemēram, cilvēkus, kas pazuduši zem drupām pēc zemestrīcēm.

Tieši šis kustonis ir izvēlēts par robota prototipu, jo tarakāns ir neliels, var samazināt savu augumu par trīs ceturtdaļām, lai iesprauktos šaurākās vietās. Tāpat tas uz sevis var izturēt 900 reizes lielāku svaru nekā pats sver. Šādi mazi robotiņi nākotnē varētu meklēt cilvēkus, kas ir zem gruvešiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zinātnieku radītais prototips patlaban ir 20 reizes lielāks par tarakānu, bet jau spēj samazināt savu augumu par 50% un spēj nest 10 kilogramus lielu smagumu. Nākotnē to prototipu varētu pilnveidot.

Video – jaunākās zinātnes ziņas!

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl