”Windows XP” lietotājiem ir paaugstināts risks kļūt par kibernozieguma upuriem

0 Komentāru
”Windows XP” lietotājiem ir paaugstināts risks kļūt par kibernozieguma upuriem
FOTO: LETA

16,2% datora lietotāju Latvijā ir paaugstināts risks kļūt par kibernozieguma upuriem. Neskatoties uz to, ka novecojušas operētājsistēmas izmantošana rada paaugstinātu risku lietotāju datoriem tikt inficētiem ar vīrusiem, Latvijā vēl joprojām daudz lietotāju izmanto ”Windows XP” operētājsistēmu. 

Sakarā ar to ”Microsoft Latvia” kopā ar partneriem uzsāk informatīvu kampaņu internetā, vēršot uzmanību uz draudiem un aicinot lietotājus izvēlēties modernāku operētājsistēmu.

”Windows XP” lietotāju īpatsvars pakāpeniski sarūk – no 35,45% 2012. gada beigās līdz 24,7% 2013. gada nogalē. Šī gada aprīlī, kad tika pārtraukts atbalsts, XP vēl aktīvi izmantoja aptuveni piektā daļa Latvijas interneta lietotāju un, lai arī atbalsta pārtraukšana ir veicinājusi migrāciju uz mūsdienīgākām operētājsistēmām, vērā ņemams skaits lietotāju (16,2%) turpina izmantot XP.

“Pārtraucot ražotāja atbalstu un atjauninājumu izdošanu, operētājsistēmas darbība netiek tieši ietekmēta, bet tā kļūst krietni ievainojamāka no tādiem ārējiem draudiem kā hakeru uzbrukumi un datorvīrusi,” stāsta Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.

“Windows XP ir vairāk nekā 13 gadu veca operētājsistēma, kas vairs nespēj sniegt to funkcionalitāti, kuru sagaidām no ierīcēm mūsdienās, un tā arī nav droši izmantojama mūsdienu interneta vidē. Aicinu nepakļaut sevi šiem riskiem un noteikti neveikt maksājumus internetā un tamlīdzīgas darbības, izmantojot viegli ievainojamu operētājsistēmu.”

Microsoft Latvia informatīvajai kampaņai pievienojusies arī SEB banka un interneta veikals 1A.LV. SEB banka informēs savus ibankas klientus par drošu finanšu darījumu veikšanas principiem tiešsaistē, savukārt 1A.LV internetveikalā būs pieejama atsevišķa akcijas lapa, kurā lietotājiem tiks piedāvātas iespējas izdevīgi iegādāties mūsdienīgu operētājsistēmu.

0 Komentāru