Visbiežāk uzņēmumi par hakeru upuriem kļūst savu darbinieku neuzmanīgās rīcības dēļ

Komentāri

Digitālās drošības eksperti nonākuši pie secinājuma, ka daudzu uzņēmumu un valsts iestāžu darbinieki neapzināti kļūst par hakeru vislabākajiem palīgiem.

Digitālā vide no atbalsta funkcijas jau sen kļuvusi par daudzu biznesa mugurkaulu, – kamēr Latvijas uzņēmēji līdz galam neapzinās risku, ko tas rada, hakeriem šis ir pļaujas laiks. Daudz izdevīgāk ir uzbrukt cilvēku muļķībai digitālajā vidē, nevis uzlauzt informācijas tehnoloģiju sistēmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Marta Krivalde, Digitālās drošības alianses vadītāja:

Šāda strausa politika, ja tā var runāt līdzībās, ir iemesls, kāpēc uzņēmuma darbinieki ir lāča pakalpojumu sniedzēji jeb tā saucamie algotie hakeri. Viņi sēž pie ierīcēm, viņi izmanto nedrošus interneta savienojumus, viņi izmanto nedrošus paroļu veidošanas un uzglabāšanas politiku un viņi līdz ar to ikdienā katru sekundi apdraud paši savu uzņēmumu, to nemaz nezinot.

Populāri kļuvuši tā dēvētie šifrējošie izspiedējuvīrusi. Uzņēmumiem bieži vien nav veidojuši datu rezerves kopijas, lai netiktu paralizēts vai kompromitēts bizness, kompānijas šķiras no prāvām naudas summām – šogad bijuši ap 20 šādu kiberuzbrukumu, nodarot zaudējumus – sākot no 6 līdz 60 tūkstošiem eiro vienam uzņēmumam.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl