Visbiežāk uzņēmumi par hakeru upuriem kļūst savu darbinieku neuzmanīgās rīcības dēļ

Komentāri

Digitālās drošības eksperti nonākuši pie secinājuma, ka daudzu uzņēmumu un valsts iestāžu darbinieki neapzināti kļūst par hakeru vislabākajiem palīgiem.

Digitālā vide no atbalsta funkcijas jau sen kļuvusi par daudzu biznesa mugurkaulu, – kamēr Latvijas uzņēmēji līdz galam neapzinās risku, ko tas rada, hakeriem šis ir pļaujas laiks. Daudz izdevīgāk ir uzbrukt cilvēku muļķībai digitālajā vidē, nevis uzlauzt informācijas tehnoloģiju sistēmas.

Marta Krivalde, Digitālās drošības alianses vadītāja:

Šāda strausa politika, ja tā var runāt līdzībās, ir iemesls, kāpēc uzņēmuma darbinieki ir lāča pakalpojumu sniedzēji jeb tā saucamie algotie hakeri. Viņi sēž pie ierīcēm, viņi izmanto nedrošus interneta savienojumus, viņi izmanto nedrošus paroļu veidošanas un uzglabāšanas politiku un viņi līdz ar to ikdienā katru sekundi apdraud paši savu uzņēmumu, to nemaz nezinot.

Populāri kļuvuši tā dēvētie šifrējošie izspiedējuvīrusi. Uzņēmumiem bieži vien nav veidojuši datu rezerves kopijas, lai netiktu paralizēts vai kompromitēts bizness, kompānijas šķiras no prāvām naudas summām – šogad bijuši ap 20 šādu kiberuzbrukumu, nodarot zaudējumus – sākot no 6 līdz 60 tūkstošiem eiro vienam uzņēmumam.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl