Komentāri
Virtuālās realitātes festivālā prezentē paštaisītas klavieres, kas reaģē uz smadzeņu beta viļņu kustībām
Foto: Jānis Zvērs

Rīgā no 19. oktobra līdz 21. oktobrim norisināsies jauno mediju kultūras centra “Rixc” virtuālās realitātes festivāls “Virtualitātes un realitātes”.

Pasākumā, kurā informēja par gaidāmo festivālu, tika prezentēts arī paštaisītas klavieres, kas spēlē, reaģējot uz smadzeņu beta viļņu kustībām. Tās sastāv no ģitāras skaņu noņēmējiem, īstajām klavieru stīgām un ierīci, kas jāliek uz galvas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Festivāla laikā būs iespēja apmeklēt gan lekcijas, gan izstādes, kā arī notiks konference “Open fields 2017”, kas pulcēs vairāk nekā 80 starptautisko dalībnieku no 60 universitātēm, mākslas institūcijām un 30 valstīm. Konferencē noritēs diskusijas par digitālo mākslu virtuālās realitātes laikmetā.

Izstādē “Virtualitātes un realitātes” laikmetīgās mākslas centrā “kim?” būs apskatāmi 25 starptautisku mākslinieku darbi. Festivāla apmeklētājiem abās “Rixc” galerijās tiks piedāvātas arī divas paralēlās, ar virtuālās realitātes tēmu saistītas izstādes – Rasas un Raita Šmitu “Mikropasauļu svārstības”, kā arī mākslinieku grupas “Trihars” izstāde “data.logs”.

Savukārt festivāla konferenci papildinās festivāla izstāde, kurā apmeklētāji varēs pētīt mainīgo mākslas lomu sabiedrībā, tās transformējošo potenciālu un mākslas attiecības ar zinātnes nozarēm. Ekspozīcija īpaši fokusēsies uz “neomaterialitāti”, jauno estētiku un citām būtiskām postdigitālā laikmeta pazīmēm.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl