Komentāri

15 gadu jubileju šodien svin populārākais informācijas avots pasaulē – daudzvalodu enciklopēdija ar bezmaksas saturu – Vikipēdija. Arī Latvijā vairāki desmiti plašāk nepazīstamu entuziastu katru dienu papildina neizsmeļamo informācijas krātuvi, kuru, par spīti kritikai, izmanto aizvien vairāk cilvēku.

Ierakstot Google meklētājā cilvēka vārdu vai pilsētas nosaukumu, pirmais, ko meklētājs atrod, ir raksts Vikipēdijā. Tas ir pieradījums tam, ka Vikipēdija, kuru 2001. gada 15. janvārī ASV dibināja Džimijs Veils un Lerijs Sendžers, ir kļuvusi par pirmo un daži pat teiktu galveno informācijas avotu mūsdienu pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latviešu valodā Vikipēdijas saturs tiek veidots kopš 2003. gada. Daudziem cilvēkiem šī nodarbe ir kļuvusi par hobiju, arī Edgaram Lecim, kurš jau vienpadsmito gadu katru dienu uzraksta vismaz vienu rakstu. Lai arī Vikipēdiju var papildināt ikviens, Latvijā aktīvi to darot tikai cilvēki 50. Lecis raksta par ģeogrāfiju un vēsturiskām personām. Galvenais princips esot ir rakstīt no neitrāla skatpunkta un likt atsaucēs balstītus faktus.

Foto

Piemēram, rakstā par Kārli Ulmani var lasīt gan to, ka viņš pēc apvērsuma ieņēmis Valsts prezidenta amatu, gan to, ka kļuva par diktatoru. Tieši šādi dažādi fakti, kas papildina viens otru, Vikipēdiju padara nejūtīgu pret politiķu un PR cilvēku mēģinājumiem šo vietni izmantot pozitīvisma kampaņās.

Zināms, ka lielvaras ļoti rūpīgi analizē Vikipēdijas saturu un visādi cenšas to veidot sev vēlamā garā. Digitālo mediju eksperts Artūrs Mednis uzskata, ka Latvijas valsts to pilnīgi nepamatoti nedara. Rezultāta baltie plankumi tiek meklēti citur, kur par informācijas patiesumu šaubu ir daudz vairāk.

Tikmēr Lecis aicina arvien vairāk cilvēku pamēģināt veidot Vikipēdijas saturu, jo tikai tā iespējams panākt, ka tās saturs ir pilnīgāks un interesantāks.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl