Komentāri
Vietne: ASV un Lielbritānijas specdienesti uzlauzuši SIM kartes
FOTO: Flickr

ASV un Lielbritānijas specdienesti piekļuvuši pasaules lielākā SIM karšu ražotāja šifru atslēgām, kas ļauj tiem izsekot mobilo telefonu lietotājus, piektdien vēsta vietne The Intercept.

Piekļūšana SIM karšu ražotāja datiem bijusi divu aģentūru kopīgi veikts pasākumus un tas nodrošina lielākās daļas balss un datu izsekošanas iespēju mobilajos tīklos, raksta The Intercept, atsaucoties uz iekšēju britu dokumentu, kuru nopludinājis kādreizējais ASV specdienestu darbinieks Edvards Snoudens.

Vienību izveidojusi ASV Nacionālā drošības pārvaldes (NSA) un Lielbritānijas valdības elektroniskās drošības aģentūra (GCHQ).

Tās mērķis bija uzņēmums Gemalto, kas saražo divus miljardus SIM karšu gadā 450 mobilo telefonu operatoriem, tai skaitā AT&T, T-Mobile, China Mobile un SoftBank.

Kompānija reģistrēta Nīderlandē un tās ražotnes atrodas visā pasaulē, arī ASV.

Gemalto viceprezidents Pols Beverlijs The Intercept pavēstījis, ka viņu “satraukušas” ziņas par šo ielaušanos.

Viņš norādījis, ka patlaban pats svarīgākais ir saprast ielaušanās un datu noplūdes apmērus.

Kā vēsta The Intercept, specdienesti piekļuvuši darbinieku privātajai sarakstei, tā iegūstot šifru atslēgas, kas tehniski atļauj tiem novērot mobilās komunikācijas bez pakalpojumu sniedzēju un varasiestāžu ziņas un atļaujas.

“Kad atslēga ir rokā, datu plūsmas atkodēšana ir vienkārša,” norādījis aktīvistu grupas “American Civil Liberties Union” galvenais tehnologs Kristofers Sogojans.

Lasi vēl