Viens no TeliaSonera scenārijiem paredz pārdot tai piederošās Lattelecom un LMT akcijas

Pievienot komentāru
Viens no TeliaSonera scenārijiem paredz pārdot tai piederošās Lattelecom un LMT akcijas
EPA/LETA

Viens no Skandināvijas telekomunikāciju milža TeliaSonera Latvijas valdībai piedāvātajiem scenārijiem pieļauj arī tam piederošo SIA Lattelecom un SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT) akciju pārdošanu, otrdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Kā raidījumam atzina ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), otrs paredz, ka par līdzvērtīgu cenu valsts pārdod savas akcijas un TeliaSonera kļūst par vienīgo abu uzņēmumu īpašnieku.

Savukārt trešais scenārijs paredz apvienot abus uzņēmumus.

Ekonomikas ministre līdz šim ir atbalstījusi valsts kontroles saglabāšanu abos uzņēmumos, taču TeliaSonera piedāvājums tiks vērtēts.

”Es domāju, ka eksperti izvērtēs šos priekšlikumus, un attiecīgi valdība lems tālāk. Bumba atkal ir valdības pusē. Šoreiz gan valdībai jāpieņem lēmums, ko darām, nedarām, ja darām, kurš ir valdībai interesantais un izdevīgais modelis,” teica Reizniece-Ozola.

Ministre lūgusi Privatizācijas aģentūru sagatavot vērtējumu, lai to skatītu ministru darba grupa un tad iesniegtu valdībā. No Latvijas puses ”TeliaSonera” gaida ātru atbildi – jau līdz janvāra vidum.

Skaties video!