Viedtālruņa īpašniek, uzmanies! Šķietami nevainīgas aplikācijas var izrādīties rūdīta krāpšana

Pievienot komentāru
Viedtālruņa īpašniek, uzmanies! Šķietami nevainīgas aplikācijas var izrādīties rūdīta krāpšana

”Tendence ir biedējoša,” atzīst Cert.lv vadītāja vietnieks Vairis Teivāns, norādot, ka pēdējā laikā parādījušās šķietami nevainīgas lietojumprogrammas, kas rezultātā var pat iztukšot telefona īpašnieka bankas kontu.

Apdraudēti ir abu – gan iOS, gan Android – operētājsistēmu lietotāji. Tā kā Android tirgus ir atvērtāks, tā arī šādu ļaunprogrammatūru skaits ir lielāks. Uzbrucēju mērķis ir nelikumīga naudas līdzekļu iegūšana, tādēļ hakeriem pievilcīgākas ir mobilās lietojumprogrammas ar i-banku.

Cert.lv eksperts V. Teivāns norāda, – lai sevi pasargātu, svarīgi ir nepiekrist uzstādīt programmatūru no neoficiāliem veikaliem. Faktiski katrā ierīcē ir iespējams, ievelkot vienu ķeksi, aktivizēt iespēju, ka programmatūras tiek lejupielādētas tikai no oficiāliem avotiem.

Piemēram, pat tāda maznozīmīgā aplikācijā kā lukturītis, var būt vīrusi. Lai noteiktu, vai lietojumprogramma nav ļaundabīga, svarīgi ir sekot līdzi iztērētajam mobilā interneta datu apjomam un tam, lai aplikācija neizņemtu pārāk lielu atmiņas daudzumu. ”Kad instalējat šo programmu, tur tiek uzrādīts, kādas funkcijas datiem šī programmatūra vēlas. Tātad, ja jūs vēlaties instalēt lukturīti, visticamāk, ļauna programmatūra prasīs, ka vēlas piekļūt jūsu videokamerai, īsziņām, kontaktiem utt. Tad, loģiski domājot, – kādēļ lukturītim nepieciešama šāda informācija par kontaktiem?” stāsta V. Teivāns.

Tāpat ieteicams izvairīties no publiski pieejamā interneta izmantošanas.

Skaties video un uzzini vairāk!