Vidējais sociālo tīklu lietotājs Latvijā kļūst izvēlīgāks un vecāks

Komentāri

Sekojot pasaules tendencēm, arī Latvijas sociālo tīklu lietotājs esot kļuvis nobriedušāks, turklāt dažu gadu laikā par piecām stundām sarucis laiks, ko mēnesī Latvijas iedzīvotāji velta vēl aizvien mūsu valstī populārākajam sociālajam tīklam Draugiem.lv, stāsta eksperti.

Vidējais interneta lietotājs Latvijā kļuvis vecāks, un tas skaidrojams ar faktu, ka vēl aizvien internetu un sociālos tīklus turpina lietot tie, kas to kā jaunieši sāka darīt laikā, kad pie apvāršņa parādījās pirmie sociālie tīkli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto!

Turklāt pēdējos gados mainījušies arī interneta lietotāju paradumi un uzvedība sociālajos medijos. Arvien vairāk cilvēku izmanto iespēju ar sociālo mediju palīdzību veidot savu tēlu un karjeru, zina stāstīt Linda Egle, SIA Gemius Latvia vadītāja.

Foto: LETA

Foto: LETA

Artūrs Mednis, sociālo mediju eksperts:

Ja agrāk bija ļoti izteikta izklaides, dažādu spēļu, aplikāciju izmantošana, tagad aizvien vairāk cilvēku sāk saskatīt kaut kādu citu jēgu sociālajos tīklos. Mums ir tikai 24 stundas diennaktī, un mēs sākam tās prioritātes izvērtēt un skatīties, kur ir mūsu draugi un kur mums ir interesantāk, kur ir tas, kur mēs pa īstam iegūstam to, kas mūs interesē bez lieka trokšņa.

Pamatojoties uz mēneša lietotāju skaitu, vēl aizvien populārākā sociālā tīkla troni Latvijā ieņem pirms vairāk nekā 10 gadiem pašmāju radītais sociālais tīkls Draugiem.lv, taču pēdējos gados arvien sīvāku konkurenci tam sagādā ārvalstu sociālie tīkli Facebook, Instagram un Twitter.

Pētījumi liecina, ka šobrīd Latvijā sociālos tīklus cilvēki visaktīvāk izmanto ap 20.00 vakarā un agrās rīta stundās.

Skaties video!

Lasi vēl