Komentāri
Ventspilī atklāta rūpnīca, kurā ražos vismodernākos IT produktus
Publicitātes foto

Jaunajā Ventspils Elektronikas centra ēkā Ventspils Augsto tehnoloģiju parka teritorijā atklāta Ziemeļvalstīs modernākās elektronikas grupas HansaMatrix rūpnīca.

Tajā grupas uzņēmums Ventspils elektronikas fabrika ražos tādus inovatīvus produktus kā Lightspace telpisko attēlu displeju elementus, globālā mērogā atpazīstamību guvušos kompānijas Helico Aerospace Industries izstrādātos bezpilota lidaparātus AirDog un starptautisko tirgu iekarojušos kompānijas Mikrotīkls datu maršrutētājus.

Līdz ar rūpnīcas izveidi uzņēmums iegūst papildus 3500 kvadrātmetrus augstas kvalitātes ražošanas platības un komfortablas telpas darbiniekiem. Papildus tam HansaMatrix jaunas ražošanas līnijas izveidē investējuši vairāk nekā vienu miljonu eiro. Būtiska daļa no finansējuma nodrošināta no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētās ES Struktūrfondu Augstas pievienotās vērtības (APV) programmas. Pusmiljonu eiro kredītu jaunu ražošanas iekārtu iegādei izsniedza banka Citadele.

2014. gadā Ventspils rūpnīcā tika nodarbināti 90 darbinieki un saražota HansaMatrix produkcija 2,1 miljona eiro vērtībā. Līdz ar rūpnīcas paplašināšanos paredzēts darbinieku skaitu palielināt līdz aptuveni 130 un saražotās produkcijas apjomu vismaz divkāršot.

“Jaunās rupnīcas telpas un uzstādītās jaunās ražošanas iekārtas ļaus mums būtiski palielināt Ventspils ražotnē saražotās produkcijas apjomu un nodrošināt labāku klientu servisa līmeni. Ventspilij tas dos jaunas inženieru darba vietas gan Ventspils Augstskolas inženierijas fakultātes nodaļas absolventiem, gan arī vienkāršāku ražošanas operāciju veicējiem,” saka HansaMatrix vadītājs Ilmārs Osmanis.

“HansaMatrix ir pamatots iemesls lepoties ar ražošanas attīstību un ieguldījumu augsto tehnoloģiju izaugsmē Latvijā. Esam gandarīti Citadeles finansējumu izsniegt augstam intelektuālajam potenciālam un pasaules klases iekārtām, lai nodrošinātu ražotnei nepieciešamās jaudas. Ražojošo uzņēmumu kreditēšana ir viena no bankas Citadele prioritātēm, jo tas nozīmē ražošanu, jaunas darbavietas, eksporta potenciālu, uzņēmuma, pilsētas un valsts attīstību. Latvijas tautsaimniecībai jebkura veida ražošana ir būtiska, bet šāda pasaules tirgū konkurētspējīga uzņēmuma devums Latvijas eksporta izaugsmei kopumā ir ļoti būtisks,” saka bankas Citadele Lielo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Māris Macijevskis.

Jau rūpnīcas atklāšanas dienā apmeklētāji varēja aplūkot, kā tiek izgatavoti plašu atpazīstamību ieguvušie bezpilota lidaparāti AirDog. “Mūsu skatījumā HansaMatrix ir labākais elektronikas nozares ražotājs Baltijā un Skandināvijā. Vienmēr ir izvēle – ražot kaut kur tuvumā vai Āzijā. Mēs izlēmām ražot Latvijā, jo ticam “HansaMatrix” kvalitātei un gribam atbalstīt savējos ražotājus, kas sasnieguši tik augstu līmeni. Domāju, ka mēs kopā parādīsim, ka Latvijā var radīt produktus, kas ir unikāli visas pasaules mērogā,” stāsta viens no Helico Aerospace Industries līdzīpašniekiem Jānis Spoģis, piebilstot, ka pirmie Latvijā saražotie AirDog pircējiem tiks piegādāti septembrī.

“Swedbank ir izveidojusies ļoti sekmīga sadarbība ar HansaMatrix grupu. Jaunā ražotne Ventspilī ļaus uzņēmumam dubultot ražošanas un eksporta apjomus. Esam gandarīti, ka varēsim palielināt sniegtos eksporta faktoringa pakalpojumus, lai uzņēmums var turpināt ekspansiju ārvalstu tirgos,” komentē Swedbank valdes loceklis Reinis Rubenis.

Elektronikas centru būvēja SIA Abora sadarbībā ar Ventspils uzņēmumu SIA Pilsbūve pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Būvniecība sākta pagājušā gada jūnijā. Kopējās būvniecības izmaksas bija gandrīz 3,2 miljoni eiro, no kuriem apmēram 40% segs Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Aizdevumu centra būvniecībai sniedza Pohjola Bank plc filiāle Latvijā.

Ražošanas ēkas būvniecības projekts īstenots ES līdzfinansējuma programmā “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai”, ko administrē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Lasi vēl