“Vefresh” – rūpnīcas VEF apkaimē izstrādās un izmēģinās viedpilsētas tehnoloģijas

Pievienot komentāru

Ceturtdien svinīgi atklāta inovāciju kustība “Vefresh”. Tajā apvienojušies vairāki, pamatā informācijas tehnoloģiju uzņēmumi, lai kādreizējās rūpnīcas VEF apkaimē ieviestu viedpilsētas risinājumus.

Inovāciju kustības “Vefresh” sadarbības memorands parakstīts VEF kultūras pilī, un šī nedēļa šim notikumam nav izraudzīta nejauši. Tieši šonedēļ pirms 100 gadiem dibināta vēsturiskā VEF rūpnīca.

Kustības nosaukums iegūts, savienojot vārdus VEF un “refresh”, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē “atsvaidzināt”.  Tieši tāda arī ir kustības iecere,  atsvaidzināt teritoriju – ar viedajām tehnoloģijām, pilsētvides risinājumiem, kā arī kultūras un izglītības pasākumiem padarīt VEF apkaimi par reģiona inovāciju un tehnoloģiju centru.

“Ar vienu mērķi – kādā veidā šo teritoriju var labiekārtot un pilnveidot, lai tā kļūtu par pilotu. Mobilitātē, publiskajā transportā, izglītībā, dronu tehnoloģijās. Šis ir mikrokosmoss, kurās lietas var testēt un pārvērst par produktiem,” saka “Vefresh” vadītājs Viesturs Celmiņš.

Viedās transporta pieturas un ar viedajām tehnoloģijām aprīkotas gājēju pārejas, mobilitātes punkts ar publiski pieejamiem velosipēdiem, apstādījumi un parki ar piknika zonām, spēļu laukumi un publiskās darba stacijas darbam brīvā dabā – tie ir vien daži no risinājumiem, ko var sagaidīt VEF apkaimē.

Kustībā apvienojušies uzņēmumi “Accenture”, LMT, “New Hanza Capital”, Jaunā Teika, kā arī VEF kultūras pils. “Šim rajonam piemīt atbilstošā kapacitāte, atbilstošā aura un noskaņojums, un arī cilvēki šeit ir tādi, kuri ir gatavi darboties,” teic LMT prezidents Juris Binde.

Kustības sadarbības memorandu uz podesta nogādāja drons no otrā stāva. Dokumentu planšetē parakstīja ne tikai uzņēmēji, bet arī Rīgas pašvaldības un valsts pārstāvji, kuri īpaši slavēja Latvijas informācijas tehnoloģiju nozares veikumu iepretim tradicionālajam sāncensim Igaunijai.

“2018. gadā IKT pakalpojumu eksports Latvijai bija 779 miljoni, kamēr Igaunijai 751 miljons,” sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro. Inovāciju kustībā “Vefresh” aicināti iesaistīties arī citi uzņēmumi.