Komentāri
Vecākiem ar ratiņiem un cilvēkiem ratiņkrēslos radīta vides pieejamības aplikācija Mapeirons
FOTO: LETA

Tikai katrs 20. objekts Latvijā ir pieejams cilvēkiem ar invaliditāti un vecākiem ar bērniem ratiņos. Cilvēki ratiņkrēslos un jaunās māmiņas šovasar apsekoja kopumā 22 tūkstošus valsts un medicīnas iestāžu, veikalu, kafejnīcu un viesnīcu. No tiem tikai nedaudz pāri tūkstotim atzīti par pieejamiem vai daļēji pieejamiem

Tie ir apvienoti mobilajā aplikācijā Mapeirons, kuru var bez maksas lejupielādēt no attiecīgās mājas lapas. Pateicoties šai vietnei, cilvēki ratiņkrēslos un ar bērnu ratiem var ātri uzzināt, kur atrodas tuvākie viņiem draudzīgie veikali, restorāni, vai citi nepieciešamie objekti.

Turklāt, ar Mapeirona palīdzību var ērti saplānot ceļojumu pa Latviju. Kas attiecas uz pārējiem apsekotiem objektiem, tad bieži vien tajos pieejamības prasības izpildītas tikai ķeksīša pēc.

Lai uzlabotu situāciju, apvienība “Apeirons” plāno pieprasīt izmaiņas normatīvajos aktos, lai pēc Skandināvijas piemēra, Latvijā katrā pilsētā būtu vides pieejamības eksperts ar invaliditāti, bez kura atzinuma nevarētu nodot nevienu būvniecības objektu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl