Valsts spējas novērst kibernoziegumus nav tik labas kā gribētos

0 Komentāru
Valsts spējas novērst kibernoziegumus nav tik labas kā gribētos
FOTO: LETA

Daži Saeimas deputāti šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē pauda pārliecību, ka ir jāvēršas pie valdības ar aicinājumu palielināt finansējumu kibernoziegumu apkarošanai.

Ar šādu ierosinājumu klajā nāca deputāts Jānis Ādamsons (S). Ādamsons vērsa uzmanību, ka ik gadu janvārī komisijas sēdē tiek apspriesta situācija kibernoziegumu apkarošanā, taču problēmām risinājums netiek rasts. Tāpēc viņš rosināja sūtīt vēstuli valdībai, kurā tiktu prasīts finansējuma palielinājums, lai stiprinātu iestādes kapacitāti cīņā ar kibernoziegumiem. Atbalstu šai idejai izteica arī deputāts Veiko Spolītis.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks Gatis Gudermanis sēdē informēja, ka 4.nodaļai, kura nodarbojas ar kibernoziegumu apkarošanu, autortiesību un blakustiesību aizsardzību, nepieciešami 15 jauni darbinieki, lai iestādei būtu pietiekama kapacitāte. Savukārt nodaļas priekšnieka amata pienākumu izpildītājs Aleksandrs Bespalovs piebilda, ka pašlaik nodaļā ir desmit amatpersonas, no kurām katrai ir jāstrādā ar apmēram 20 krimināllietām.

0 Komentāru