Valsts policija brīdina uzņēmējus par kibernoziedzniekiem, kas cenšas izkrāpt naudu

0 Komentāru

Valsts policija aicina uzņēmējus sargāt savus e-pastus un datorsistēmas no krāpniekiem.

Pēdējo trīs gadu laikā Latvijas uzņēmumi arvien biežāk kļūst par starptautisku grupējumu krāpniecības shēmu upuriem. Ļaundari uzlauž uzņēmumu darbinieku e-pastus, lai analizētu finanšu plūsmu uzņēmumā, izpētītu pārvaldības struktūru un izdevīgā brīdī pārņemtu saraksti, atdarinot rakstīšanas stilu un valodu. Rezultātā Latvijas uzņēmumi saņem viltus rēķinus ar citu banku kontiem un krāpnieku aizbildinājumiem par problēmām ar nodokļu pārbaudi, iepriekšējā konta arestu vai bloķēšanu.

Mārtiņš Brižs
VP ENAP Kibernoziegumu nodaļas priekšnieka vietnieks

Gadījumos, kad uzņēmumiem ir jāmaina banku rekvizīti, aicinām izmantot vairāku pakāpju drošības sistēmu, nevis teiksim tikai sarakstoties e-pasta formātā uzņēmumam vienam ar otru, bet varētu sazvanīties savā starpā vai izmantot arī pasta pakalpojumus.

Policija iesaka uzņēmumiem noteikt stingru rēķinu apmaksas kārtību un jebkuras novirzes no dokumentu aprites izpētīt, kā arī veikt e-pastu un dokumentu kriptēšanu jeb šifrēšanu ar papildus paroli vai arī noteikt stingru rēķinu apmaksas kārtību. Eksperti drošai dokumentu apritei iesaka izmantot e-parakstu vai citus sertificētus digitālo parakstu veidus.

0 Komentāru