Vai VUGD var atrast cilvēkus, izmantojot mobilā GPS koordinātes?

Pievienot komentāru
Vai VUGD var atrast cilvēkus, izmantojot mobilā GPS koordinātes?
LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina cilvēkus akli neļauties sēņu un ogu trakumam un nodrošināties pašiem pret savu pazušanu.

Pirms došanās mežā sēņotājam un ogotājam ir jāpaziņo citiem, kur viņš plāno doties. “Staigājot pa mežu, mēģiniet skatīties ne tikai zem kājām, bet arī uz apkārtni, lai atcerētos savu atrašanās vietu,”norāda VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Viņa akcentē, – izšķirošā lieta, cik ātri cilvēks tiks atrasts, ir tas, vai viņam līdzi ir mobilais tālrunis. “Parasti ātrā laikā izdodas atrast pazudušus cilvēkus, ka viņš nepārtraukti ir runājis un stāstījis, ko redz un ko dzird. Šādā veidā cilvēku atrod dažu stundu laikā,” norāda Gribuste.

Vaicāta, vai ir iespējams cilvēkus atrast, pateicoties mobilā telefona GPS koordinātēm, VUGD pārstāve norāda – ārpus pilsētām torņu pārklājums nav tik blīvs, līdz ar to telefona dati dod rādiusu, kas ir vairāk nekā kilometru liels – tādējādi GPS signāls ļauj saprast kvadrātu, kur cilvēks ir, bet tas nav pagaidām vēl ļoti precīzs.

Video!