Komentāri

Kur dzīvo spēcīgākie roboti pasaulē? Izrādās, Latvijā! Cik gudram ir jābūt prātam, lai spētu vadīt sumo robotu un vai pietiktu ar “vidējā ziņu moderatora smadzenēm”, lai to vadītu? Šis apburošās Kristīnes Garklāvas jautājums samulsina robotikas inženieri Gundaru Miezīti, bet viņš, lai arī sākumā mazliet samulst, pēc tam godam izkļūst no situācijas un atbild uz jautājumu.

Sumo-boy jeb sumo puika ir sacensību robots, kurš līdzīgi kā Japānas tradicionālajās cīņās, cenšas pieveikt – izgrūst no cīņas laukuma – otru sumo robotu. Pats galvenais ir tas, ka sumo-boy ir autonoms robots, kurš ir ieprogrammēts un tam piešķirts intelekts. Sumo-boy cīnās, izmantojot sava radītāja prātu, cenšas uzvarēt pretinieku. Robotam ir jābūt balansā starp spēku, izveicību un prāta asumu, skaidro Latvijas robotikas speciālisti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd mūsu valstī radīts jauns cīņas minirobots. To izveidojuši Latvijas robotikas entuziasti.

Skaties video un uzzini, ko inženieris atbildēja Kristīnei Garklāvai!

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl