10 komentāri
Uzzini, vai kāds spiego Tavā telefonā! Daži elementāri soļi, kā to noteikt!

Tehnoloģijas kļūst arvien populārākas un advancētākas, un tajā pašā laikā pieaug riski privātuma draudiem. Viens no tiem – ļaunprāši var izmantot drošības ”caurumus”, lai piekļūtu Tavām privātajām sarakstēm un citām lietām, kas atrodamas Tavā viedtālrunī. Ja Tevi māc bažas, ka kāds ”šiverē” Tavā telefonā vai e-pastā, ir daži padomi, kā to noteikt.

Patlaban viedtālruņi tiek izmantoti ļoti plašam darbību klāstam, un tajā atrodams lērums ļoti sensitīvu datu – sākot no internetbankas, beidzot ar norēķinu kartes informāciju, ko sniedzam, pērkot lietas tiešsaistes veikalos. Par laimi, ir daži vienkārši soļi, kurus veicot, vari parūpēties par sava privātuma drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iesākumam, paskaties, vai neesi novērojis kādu no šīm pazīmēm, kas var liecināt, ka tiec virtuāli izspiegots!

 1. Tava viedtālruņa baterija izlādējas ātrāk nekā parasti – tā ir viena no visizplatītākajām pazīmēm. Taču pārliecinies arī par to, vai tas nenotiek kādas Tevis paša ielādētas aplikācijas vai spēlītes dēļ.
 2. Tavs telefons bieži uzkarst. Tāpat kā baterijas izlādēšanās arī šī pazīme var signalizēt, ka tiec izspiegots.
 3. Telefonsarunas laikā dzirdami trokšņi un atbalss. Dažas spiegošanas sistēmas faktiski Tavus zvanus pārvērš par ”konferences zvaniem”, kas, savukārt, var būt dīvaino trokšņu iemesls.
 4. Vairāk nekā parasti tiek izmantots interneta savienojums.

Ko lai tagad dara? Nekrīti panikā!

Ja esi novērojis kādu no šīm spiegošanas pazīmēm, pirmais, kas jādara – jālejuplādē kādu no ”pretspiegošanas aplikācijām”. To nav mazums, lūk viens no piemēriem – Screen Lock Guardian!

Uzstādi ekrāna aizsardzību!

Ekrāna PIN kods ir diezgan elementāra aizsardzības sistēma, ko izmantot paralēli tradicionālajam telefona PIN kodam. Lieki piebilst, ka tādi PIN kodi, kā 0000 vai 1234, vai QWER ir pārāk viegli uzminami, lai izmantotu tos gadījumā, ja mērķis ir parūpēties par savu privātumu.

Saņem ziņu tajā pašā brīdī, kad kāds mēģina ielūrēt Tavā telefonā

Izmantojot privātuma aplikācijas, piemēram, Screen Lock Guardian, tiksi informēts par to, kad kāds grib piekļūt Tavam telefonam.

Aplūko ”iebrucēja” attēlu!

Ja Tavam telefonam ir priekšējā kamera, tad vari izmantot arī šādu iespēju – proti, vairākas aplikācijas automātiski uzņem attēlu brīdī, ja atkārtoti tiek ievadīts nepareizs PIN kods.

Piemēram, CM Security Applock uzņem šādus “iebrucēju” selfijus:

 

TOP komentāri

 • Guls
 • Bezrūpīgais
 • Zane
  +4 +1 -3

  Zane

  tas mobilais tiek noklausits zinu jau sen, jo atbalss dzirdama loti biezi.un ik reizi kad taisos izbraukt celojuma,iekapjot busa sanemu iszinu ..laimigu celojumu.ka kaut kas tads var notikt?iszinu atsuta mobilais operators..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl