Uzzini, kā viedtālrunis var palīdzēt veiksmīgi pieveikt maratonu

0 Komentāru
Uzzini, kā viedtālrunis var palīdzēt veiksmīgi pieveikt maratonu
FOTO: Flickr

Kā liecina rekordlielais dalībnieku skaits nedēļas nogalē gaidāmajā Rīgas maratonā un sporta entuziastu aktivitāte ielās un parkos, skriešana kļūst par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Par moderna skrējēja lielāko uzmundrinātāju un treneri vienā veidolā kļuvušas viedierīces un mobilās aplikācijas, kas fiksē rezultātus un palīdz tos analizēt. Gatavojoties gada lielākajam notikumam skriešanā šajā nedēļas nogalē, Samsung sniedz praktiskus padomus labāko viedo valkājamo ierīču un fitnesa aplikāciju izvēlē.

Tālrunis kā treneris

Viena no būtiskām skrējēju kļūdām ir vēlme sasniegt augstu rezultātu ļoti īsā laikā. Taču, lai nenodarītu pāri savam ķermenim un veselībai, speciālisti iesaka sagatavot individuālu treniņu plānu, kas pretī sportiskajiem mērķiem ļaus tiekties pārdomāti un pareizi.

Kā pastāstīja vieglatlēte Madara Palameika, sportiskajā dzīves ritmā ļoti palīdz mobilās ierīces un aplikācijas, kas fiksē progresu, skaita kalorijas, kā arī sniedz iespēju ar rezultātiem dalīties ar saviem draugiem. Sportiste kā īpašu treniņu palīgu iesaka Samsung izliektās formas viedpulksteni Gear S, kura sensori, GPS uztvērējs un iekļautā S Health aplikācija ļauj ne tikai reģistrēt maršrutu, ātrumu un attālumu, bet arī sekot līdzi pulsam ar īpašo sirdsdarbības ritma sensoru. Papildus tam Nike+ Running aplikācija ļauj reģistrēt savu skrējienu datus un pilnvērtīgi koncentrēties treniņu procesam bez viedtālruņa klātbūtnes. Madaras iecienītākā aplikācija ir Endomondo.

Sportošanai agrie rīti vai vēlie vakari?

Viens no biežākajiem jautājumiem, uzsākot aktīvās fitnesa gaitas, ir – vai skriešanai piemērotāki ir rīti vai vakari? Viennozīmīgas atbildes uz to gan nav, jo speciālisti iesaka šo aspektu atkarībā no sava dienas ritma izvērtēt individuāli. Sporta aplikācija Endomondo sniedz iespēju sekot līdzi savu draugu skriešanas maršrutiem un laikiem, tāpēc, ja skrējiens raitāk rit kompānijā, to iespējams veidot kā domubiedru tikšanos.

Skrējēju ēdienkarte

Lai nodrošinātu nepieciešamo enerģijas un uzturvielu daudzumu, skrējējiem ļoti būtiski sekot līdzi savai ēdienkartei. Rītos ieteicamas mieloties ar graudaugu putrām, augļiem, savukārt vakaros izvēlēties zivis, balto gaļu, dārzeņus. Lai ēdienreizes būtu daudzveidīgas, izmanto tālruņa aplikācijas MyFitnessPal vai NoomCoach, kas ļaus fiksēt uzņemtās kalorijas ar pāris darbībām telefonā. Visas dienas garumā jāatceras arī par šķidruma uzņemšanu – izdzertajam ūdens daudzumam iespējams viegli sekot līdzi ar aplikāciju Waterbalance, Water Your Body, Hydro Coach un citu palīdzību.

Pareizais ekipējums

Kad zināšanas par pareizu skriešanu iegūtas, svarīgi nodrošināt arī atbilstošu ekipējumu – apavus un ērtu apģērbu. Ražotāji ir parūpējušies ne tikai par īpaši skrējējiem radītiem sporta tērpiem un apaviem, bet arī par tehnoloģiju aksesuāriem. Aktivitātēm visērtākās būs bezvadu austiņas, kas ar Bluetooth tehnoloģiju viegli saslēdzamas ar kabatā esošo tālruni. Savukārt raitāku soli nodrošinās mūzika, ko atbilstoši savai gaumei vari atrast mūzikas straumēšanas vietnēs Spotify, Deezer Music, Google Play Music un citās.

0 Komentāru