Komentāri
Uzņēmējs: Amerikāņiem nav ne mazākās nojausmas par Latviju
Uzņēmuma "AmberGames" vadītājs un līdzdibinātājs Aleksandrs Novožonovs. (Foto: LETA)

Iespēja Latvijas uzņēmumam atrast investorus ASV, ja uzņēmums tur uzkavējas vien dažas nedēļas, ir viena pret tūkstoti vai pat mazāka, norāda Latvijas datorspēļu izstrādātāja Amber Games dibinātājs un vadītājs Aleksandrs Novožonovs.

Amber Games dibinātājs un vadītājs Aleksandrs Novožonovs:

Ja mēs būtu no Lielbritānijas, Francijas, Vācijas vai kādas citas lielas Eiropas valsts, tas amerikāņiem būtu vairāk vai mazāk saprotams, bet par Latviju viņiem nav ne mazākā priekšstata.

Novožonovs skaidro, – ja kāds vēlas atrast investoru ASV, tur ir jāpavada par nedēļu krietni ilgāks laiks vai arī jābrauc vairākas reizes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kas attiecas uz Amber Games, uzņēmums šobrīd investorus meklē Eiropā, risina sarunas ar Latvijas riska kapitāla fondiem, kuri ar Latvijas Garantiju aģentūras atbalstu sadalīs no Eiropas fondiem saņemtos 30 miljonus eiro.

“Tiesa, man liekas, ka viņi pagaidām ar savu uzdevumu tiek galā ne pārāk labi. Jebkurā gadījumā, mūsu dialogs ne pie kā nav novedis, acīmredzot saistībā ar viņu konservatīvo skatījumu uz atsevišķām nozarēm, tostarp datorspēlēm. Jā, riski mūsu nozarē ir diezgan augsti, jo šeit ir diezgan daudz radošu sastāvdaļu,” norāda Novožonovs.

Tajā pašā laikā pašreizējā situācijā, kas vērojama pasaules spēļu industrijā, Amber Games līdzīgas kompānijas izdzīvošana bez spēcīgas “mātes rokas” ir maz ticama.

Tas skaidrojams ar konkurenci un to, ka, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, būtiski ir palielinājies augsti kvalificēta darba īpatsvars, tādējādi vienāda apjoma projekti tagad izmaksā krietni vairāk nekā pirms dažiem gadiem.

“Ja kompānija nav ieguvusi gabalu investīciju pīrāga, tai ir diezgan grūti attīstīties,” rezumē Novožonovs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl