Uzmanīgi ar WhatsApp! Krāpnieki izmanto “loteriju”, lai nelikumīgi iegūtu naudu

4 komentāri
Uzmanīgi ar WhatsApp! Krāpnieki izmanto “loteriju”, lai nelikumīgi iegūtu naudu
Foto: AFP / Valsts policija

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa ir saņēmusi informāciju par krāpniecību, kas tiek īstenota, izmantojot interneta lietotāju uzticību.

Populārās mobilās aplikācijas WhatsApp un pazīstamo Latvijas elektronisko sakaru līdzekļu operatoru vārdā ir rīkota viltus loterija. Tā tiek īstenota tīmekļa vietnē www.supergifts4u.xyz, kuras saturs ir gramatiski neprecīzs un, visticamāk, tulkots kādā automātiskajā tulkošanas platformā.

Iedzīvotājiem, pareizi atbildot uz vairākiem jautājumiem, tiek piedāvāta iespēja it kā laimēt dažādas vērtīgas balvas. Piedaloties loterijā, lietotājiem ir jāapstiprina tās nosacījumi, kuros iekļauts arī iknedēļas abonements, taču, lietotājam nezinot, par šādu pakalpojumu tiek iekasēta samaksa.

Foto

Šobrīd policijā saistībā ar minētajiem krāpšanas mēģinājumiem ir uzsākta pārbaude. Valsts policija aicina iedzīvotājus neuzticēties aizdomīgām interneta vietnēm, vienmēr rūpīgi izvērtēt tās piedāvāto saturu un valodu, iespējamos loteriju nosacījumus, nesniegt savus personas datus, tādējādi nepakļaujot sevi riskam kļūt par krāpniecības upuri.

TOP komentāri

 • Neuzticies.
  +1 +1 0

  Neuzticies.

  Katru reizi kad eju portala kada ta atveras ši loterija gandriz tikam krapnieka nagos sutija kodu, un ka tu ņem adbildi ta rada ka visas pareizas šmaukļi .
 • HH
  +1 +1 0

  HH

  Jā. Zinu jau šo t.s. loteriju. Man telefonā 3 reizes ir izlēcis logs ar piedāvājumu, neskatoties uz to, ka sūtu katru reizi dillēs.
 • mmm

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl