Uzmanies un sargi bērnus! Seksuāla šantāža internetā kļūst aizvien izplatītāka

Komentāri

Seksuāla varmācība internetā kļūst aizvien izplatītāka, atzīst interneta drošības centra vadītāja Maija Katkovska. Viņa norāda, ka šantāžas gadījumi pēdējos divos gados novēroti vairākkārt. Bieži paši noziedznieki atrodas ārzemēs un uzsāk saraksti ar jauniem zēniem angļu valodā.

“Ir ļoti kritiski jāvērtē tas, ko mums internetā stāsta, rāda. Jebkurš var izlikties. Es arī varu izlikties par pensionāri, sameklēt internetā kāda pensionāra foto, uztaisīt profilu, aicināt ziedot un dot man naudu, jo man kā pensionāram grūti iet. Tieši tāpat var jebkurā dzīves situācijā uztaisīt profilus, izlikties par kādu citu un mēģināt iedraudzēties un panākt savus nodomus,” brīdina drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska.

Galvenais speciālistu ieteikums ir nesūtīt savus kailfoto vai video nevienam, jo īpaši nepazīstamiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt, ja kāds jaunietis jau ir kļuvis par seksuālā varmākas upuri internetā, tad nekādā gadījumā nedrīkst pakļauties šantāžai, bet ir jāmeklē pieaugušo – vecāku vai skolotāju – palīdzība. Tāpat palīdzību var meklēt: mājaslapā drošsinternets.lv vai arī zvanot uz Drošāka interneta centra uzticības tālruni: 116-111. Centra darbinieki aicina vecākus šajos jautājumos bērnus izglītot jau no mazotnes.

Video:

Lasi vēl