Uzmanies! Krāpnieki izmanto karu Sīrijā, lai izspiestu naudu no sabiedrības

Pievienot komentāru
Uzmanies! Krāpnieki izmanto karu Sīrijā, lai izspiestu naudu no sabiedrības
FOTO: SCANPIX

Pārskats par surogātpasta un pikšķerēšanas tendencēm liecina, ka pašreizējais karš Sīrijā pēdējos mēnešos izraisījis starptautiskajai sabiedrībai adresētu krāpniecisku e-pasta vēstuļu skaita pieaugumu.

Plašsaziņas līdzekļu izvērstais atspoguļojums ir palielinājis starptautisko interesi par Sīrijas iedzīvotāju grūto stāvokli, un tas ir veicinājis arī ”nigēriešu vēstuļu” autoru sarosīšanos, lai izmantotu to svešinieku laipnību, kuri vēlas palīdzēt Tuvo Austrumu notikumos cietušajiem.

Lielākajā daļā e-pasta vēstuļu ir teikts, ka sūtītājs ir Sīrijas pilsonis, kas meklē patvērumu Eiropā un lūdz palīdzību lielu naudas summu ieguldīšanā. Daudzas vēstules šķietami ir sūtījušas sievietes, kuru vīri it kā ir nogalināti vai miruši, tāpēc šo sieviešu rīcībā ir lielas naudas summas, ko viņas vēlas pārsūtīt uz citu valsti, kā arī pamest Sīriju. Lai vēstules izskatītos pārliecinošāk, daudzās no tām ir ietvertas saites uz īstām ziņām un pieminēti patiesi notikumi un reālas personas, tostarp slavenības.

Krāpnieki ne vien sola finansiālu atlīdzību apmaiņā pret palīdzību, bet arī spēlē uz žēluma un līdzcietības jūtām ar ļoti emocionāliem personiskajiem stāstiem, iekļaujot sūrošanos par prezidenta uzmācīgajām prasībām atbalstīt Daesh, vai stāstus par sievietēm, kam bombardēšanā nogalināta visa ģimene.

Lai gan šīs e-pasta vēstules galvenokārt ir angliski, Kaspersky Lab darbinieki ir konstatējuši vēstules arī vāciski, franciski un arābiski. Kādas vāciski rakstītas vēstules autors, piemēram, apgalvo, ka viņam no valsts ir jāpārvieto 16 milj. USD, kas ir nopelnīti, pārdodot naftu, un vēstule franciski ir rakstīta sīriešu bēgļa vārdā, kura radinieki gājuši bojā karā Sīrijā un kurš tagad dzīvo Vācijā sliktos apstākļos.

Ja vēlaties palīdzēt Sīrijas karā cietušajiem, lūdzu, sazinieties ar oficiālajām palīdzības organizācijām.

Lasi vēl