Uzmanies! Krāpnieki izmanto karu Sīrijā, lai izspiestu naudu no sabiedrības

Komentāri
Uzmanies! Krāpnieki izmanto karu Sīrijā, lai izspiestu naudu no sabiedrības
FOTO: SCANPIX

Pārskats par surogātpasta un pikšķerēšanas tendencēm liecina, ka pašreizējais karš Sīrijā pēdējos mēnešos izraisījis starptautiskajai sabiedrībai adresētu krāpniecisku e-pasta vēstuļu skaita pieaugumu.

Plašsaziņas līdzekļu izvērstais atspoguļojums ir palielinājis starptautisko interesi par Sīrijas iedzīvotāju grūto stāvokli, un tas ir veicinājis arī ”nigēriešu vēstuļu” autoru sarosīšanos, lai izmantotu to svešinieku laipnību, kuri vēlas palīdzēt Tuvo Austrumu notikumos cietušajiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielākajā daļā e-pasta vēstuļu ir teikts, ka sūtītājs ir Sīrijas pilsonis, kas meklē patvērumu Eiropā un lūdz palīdzību lielu naudas summu ieguldīšanā. Daudzas vēstules šķietami ir sūtījušas sievietes, kuru vīri it kā ir nogalināti vai miruši, tāpēc šo sieviešu rīcībā ir lielas naudas summas, ko viņas vēlas pārsūtīt uz citu valsti, kā arī pamest Sīriju. Lai vēstules izskatītos pārliecinošāk, daudzās no tām ir ietvertas saites uz īstām ziņām un pieminēti patiesi notikumi un reālas personas, tostarp slavenības.

Krāpnieki ne vien sola finansiālu atlīdzību apmaiņā pret palīdzību, bet arī spēlē uz žēluma un līdzcietības jūtām ar ļoti emocionāliem personiskajiem stāstiem, iekļaujot sūrošanos par prezidenta uzmācīgajām prasībām atbalstīt Daesh, vai stāstus par sievietēm, kam bombardēšanā nogalināta visa ģimene.

Lai gan šīs e-pasta vēstules galvenokārt ir angliski, Kaspersky Lab darbinieki ir konstatējuši vēstules arī vāciski, franciski un arābiski. Kādas vāciski rakstītas vēstules autors, piemēram, apgalvo, ka viņam no valsts ir jāpārvieto 16 milj. USD, kas ir nopelnīti, pārdodot naftu, un vēstule franciski ir rakstīta sīriešu bēgļa vārdā, kura radinieki gājuši bojā karā Sīrijā un kurš tagad dzīvo Vācijā sliktos apstākļos.

Ja vēlaties palīdzēt Sīrijas karā cietušajiem, lūdzu, sazinieties ar oficiālajām palīdzības organizācijām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl