Uzlaužot e-pastu, krāpnieki no kāda Latvijas uzņēmuma izkrāpj 80 000 eiro

Komentāri

Likumsargi brīdina par jaunu veidu, kā kibernoziedznieki izkrāpj naudu. Viņi pārtver elektronisko saraksti, atrod nosūtītos rēķinus, izmaina tajos uzņēmumu rekvizītus un tādējādi panāk, ka nauda tiek pārskaitīta noziedzniekiem. Šāda krāpniecība notiek arī citās valstīs un nu par upuri kritis arī kāds latviešu uzņēmums.

Krāpšanas shēma ir šāda: ļaundari uzlauž uzņēmumu e-pastu sistēmas un pārtver vēstules, kas satur informāciju par rēķiniem un maksājumu rekvizītiem. Tajās krāpnieki veic izmaiņas rekvizītos, norādot savus, tādējādi uzņēmums naudu pārskaita neīstajam adresātam.

Šāda krāpniecība notiek viscaur Eiropā, bet nu par upuri kļuvis arī kāds Latvijas uzņēmums ar  sadarbības partneriem ārvalstīs. No šīs firmas izkrāpti vairāk nekā 70 000 eiro.

Lai izvairītos no ļaundaru slazdiem, policija iesaka pirms pārskaitījuma rūpīgi pārliecināties, vai rēķinā norādītie dati atbilst sadarbības partnera rekvizītiem. Ja manītas izmaiņas, ieteicams tās pārbaudīt.

Policija nepieļauj, ka noziedznieki vēršas pret konkrētiem uzņēmējiem vai nozarēm – savus upurus tie atlasa pēc tā, cik spēcīga ir datoraizsardzība. Tā kā krāpnieki atrodas ārvalstīs, izmeklēšana notiek starptautiskā sadarbībā.

Video

Lasi vēl