Twitter aptur balto pārākuma sludinātāju kontus

0 Komentāru
Twitter aptur balto pārākuma sludinātāju kontus
FOTO: LETA

Mikroblogošanas vietne Twitter aizvadītajā nedēļā apturējusi baltādaino cilvēku pārākuma sludinātāju kontus, kuri, kā tiek uzskatīts, palīdzējuši Donaldam Trampam uzvarēt ASV prezidenta vēlēšanās.

Konti apturēti pēc tam, kad Twitter sāka izmantot jaunu ieroci pret interneta “troļļiem” – paplašinātu opciju “mute”, kas ļauj lietotājiem bloķēt kontus, kuri sūta nepiemērotus paziņojumus.

Starp apturētajiem kontiem ir ASV balto nacionālistu “alternatīvo labējo” kustības līdera Ričarda Spensera konts, kā arī ar viņa žurnālu un domnīcu saistīti konti.

Spensers to nodēvējis par korporatīvu staļinismu un Twitter rīcību salīdzinājis ar to, kā Ādolfs Hitlers 1934. gadā iznīcināja opozīciju savai nacionālsociālistu partijai, lai konsolidētu varu Vācijā, īstenojot tā saukto “garo nažu nakti”.

Atbildot uz jautājumiem par kontu apturēšanu, Twitter atsaucās uz saviem noteikumiem, kas aizliedz “vardarbības draudus, mocīšanu, naidīgu uzvedību”, un savu solījumu vērsties pret kontiem, kas pārkāpj šo politiku.

0 Komentāru