Komentāri
Tuvāko gadu laikā sāksies masveidīga GSM tīklu slēgšana, paziņo Triatel
FOTO: LETA

Pēc diviem līdz četriem gadiem varētu sākties masveidīga GSM sakaru tīklu slēgšana, sacīja telekomunikāciju operatora Triatel valdes priekšsēdētājs Viktors Topors.

Kā stāsta Topors, šobrīd populārākais mobilo telefonu standarts GSM, kas darbojas jau kopš 1991.gada, kļūst tehnoloģiski novecojis, bet turpina aizpildīt telekomunikācijām nepieciešamās un ierobežotās frekvences.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pēc tirgus analītiķu domām, populāro 2G un 3G GSM tīklu slēgšana masveidā sāksies jau pēc diviem līdz četriem gadiem,” turpina Topors. “Vispirms tas notiks Amerikā un Āzijā, pēc tam arī Eiropā, kur kavēšanās tiek skaidrota ar ekonomiskās krīzes sekām.”

“Atbrīvoto frekvenču – 900 megahercu (MHz) un 2100 MHz – resursi tiks pārdalīti 4+ paaudzes tīkliem, tādējādi paplašinot 4+ tīkla frekvenču spektru,” piebilst Topors.

Komentējot to, kā šāds pavērsiens varētu ietekmēt Latviju, Topors norāda uz to, ka 2.un 3.paaudzes GSM tīklu slēgšana atstās ļoti būtisku ietekmi uz “machine-to-machine” tirgu un visa veida “smart” jeb gudrajām ierīcēm. “Tajās pašreiz tiek izmantots mirstošais GSM standarts, jo īpaši tas attiecas uz “gudrajiem skaitītājiem”, kas, piemēram, ļauj attālināti nolasīt dažādu komunālo pakalpojumu rādītājus,” turpina Topors. “Tos būs nepieciešams vai nu nomainīt, vai modernizēt, aizstājot ar atbilstošu cita mobilā standarta modeli, un Latvijas apstākļos tās būs kopumā desmitiem miljonu eiro lielas izmaksas.”

Tikmēr parastajiem balss telefonijas patērētājiem pāreja būs salīdzinoši nemanāma, ņemot vērā, ka jaunās paaudzes viedtālruņi jau atbalsta pakalpojumus 4G tīklā. “Savukārt “retro modeļu” cienītājiem nāksies nomainīt savus telefonaparātus uz modernākām ierīcēm, līdzīgi kā tas savulaik notika ar NMT-450 telefoniem,” piebilst Topors.

Runājot par GSM tīklu slēgšanas ietekmi uz Triatel, Topors norādīja, ka Triatel ir neliels balss telefonijas pakalpojumu īpatsvars, un GSM tīklu slēgšana Triatel būtiski neietekmēs. “Turklāt saskaņā ar līdzšinējo elektroniskos sakarus regulējošo iestāžu pozīciju Latvijā GSM standartam izmantotās frekvences paliks to pašu operatoru rīcībā, kuriem jau tās ir,” turpina Topors. “Līdz ar to jauni spēlētāji tirgū neienāks.”

Bezvadu interneta pakalpojumu sniedzēja Triatel zīmols pieder AS Telekom Baltija, kas pērn apgrozījusi 4,06 miljonus eiro, bet strādājusi ar 540 207 eiro zaudējumiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl