“Tu lasi žurnālu, un pēkšņi parādās dinozaurs…” Uzzini, ar ko Latvijā nodarbojas jaunāko tehnoloģiju uzņēmums!

Pievienot komentāru

Šonedēļ Latvijā tika sadalītas eksporta un inovāciju balvas. Viens no uzņēmumiem, kas saņēma balvu par inovatīvu produktu, saucas – “Overly”.

Tas izveidojis mobilo lietotni, kas digitāli papildina realitāti. Jaunākā auditorija jūk prātā no šī – lasa žurnālu un pēkšņi parādās dinozaurs.

Nepietiek ar stāstīto, lai saprastu, ar ko nodarbojas daudzsološais pašmāju uzņēmums “Overly”. Tikai to redzot paša acīm, top skaidrs, ko nozīmē “papildinātā realitāte”, ko latviešu puiši mobilajā lietotnē kopj četrus gadus.

Ainārs Kļaviņš
Uzņēmuma “Overly” vadītājs

Mums ir tāda neliela filozofija tam visam, – mēs šobrīd dzīvojam divās paralēlās pasaulēs. Viena ir digitālā un otra fiziskā. Mēs šīs abas pasaules savienojam kopā. To mēs darām ar tehnoloģiju, ko sauc par papildināto realitāti.

Ainārs to raksturo kā plaisas aizpildīšanu, kas līdz šim pastāvējusi starp abām šīm pasaulēm. Papildinātās realitātes iespējas uzņēmējdarbībā ir plašas. Sākot no žurnālu attēliem, kuri viedtālrunī atdzīvojas, – šo paši sauc par Harija Potera efektu, kustīgiem mācību materiāliem, reklāmām līdz satura papildinājumam muzejos. Uzņēmuma veikumu publika var novērtēt Nacionālajā mākslas muzejā un arī jau citos.

Apjausma, ka šī tehnoloģija būs nākotnes ikdiena, Aināram ienāca pirms vairākiem gadiem, taču nezināja, kā to paveikt praktiski. Ceļš uz reālu darbu pavērās pēc tam, kad izdevās atrast biznesa partneri – līdzīpašnieks Gatis Zvejnieks prata ar rīku rīkoties, taču nezināja, ko ar to iesākt. Tā dzima “Overly”, kas jau pirmajos gados sevi prata pierādīt, un turpina to darīt – Baltijas valstīs joprojām ir vienīgais šāds uzņēmums un aptver arī Somijas, Gruzijas, pat Kenijas tirgu.