Komentāri
Tu būsi pārsteigts, cik populāri dažviet pasaulē kļuvuši cilvēkveidīgie roboti
AFP/LETA

21.gadsimtā roboti kļūst par ierastu parādību. Arvien vairāk Japānas veikalu iegādājas cilvēkveidīgos robotus, kas spēj noteikt pircēju noskaņojumu un atbilstoši reaģēt, tādā veidā palīdzot pārdot preces.

Piemēram, cilvēkveidīgais robots vārdā Pipars ir 1,2 metrus garš un sver apmēram 28 kilogramus. Aiz savas ārienes tas slēpj pietiekami jaudīgu datoru, kura mākslīgais intelekts ļauj analizēt cilvēku žestus, izteiksmi un balss tembru, pieņemot spriedumu par attiecīgās personas noskaņojumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Drīz pēc tam, kad ražotājs laida klajā pirmos 1000 robotus, tie tika izpirkti vienas minūtes laikā.

Turklāt, piemēram, Japānas veikalos šis robots kļūst par arvien ierastāku parādību – tos jo īpaši bieži var redzēt sadzīves elektronikas veikalos, kur viņi ar savām enciklopēdiskajām zināšanām par precēm spēj atbildēt uz daudziem pircēju jautājumiem.

Vairāk nekā 500 uzņēmumi jau izmanto šos robotus, bet apmēram 200 uzņēmumi ražo dažādas aplikācijas šim cilvēkveidīgo robotu tipam.

Sagaidāms, ka šie roboti tiks plaši izmantoti arī 2020.gada Tokijas Olimpiskajās spēlēs, kur tiem būs jāuzņemas staigājošu informācijas biroju funkcijas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl