Komentāri
Trīskāršojies pret Android lietotājiem vērsto finansiālo kiberuzbrukumu skaits
FOTO: LETA

Mobilās platformas Android lietotāji trīs reizes biežāk saskaras ar kiberdraudiem, kuru mērķis ir viņu nauda, secināts virtuālās vides drošības sistēmu izstrādātāju Kaspersky Lab veiktajā pētījumā par 2014.gadā konstatētajiem finansiālajiem draudiem.

Kaspersky Lab eksperti vēsta, ka visa 2014. gada laikā uzņēmuma izstrādājumi ir bloķējuši vairāk nekā divus miljonus finansiālo kiberuzbrukumu Android lietotājiem – tas ir trīs reizes vairāk nekā 2013. gadā. Vienlaikus gandrīz četras reizes audzis uzbrukumiem pakļauto šīs platformas mobilo ierīču īpašnieku skaits.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Draudu nopietnību apliecinot, ka 48% Android paredzēto ļaunprogrammatūru ir banku vai īsziņu Trojas zirgi, un tieši tie medī lietotāju konfidenciālos datus, kas paver kibernoziedzniekiem tiešu piekļuvi naudai.

Paaugstināta riska zonā atrodas lietotāji Krievijā, jo vislielākais incidentu skaits ar šādu ļaunprogrammatūru iesaisti ir konstatēts tieši tur – 64% no pasaules kopējā rādītāja.

”Android ir vispopulārākā mobilā platforma, un tās lietotāju skaits nemitīgi aug. Tomēr pagājušajā gadā mēs novērojām tik strauju un būtisku lietotāju naudas zagšanai paredzēto ļaunprogrammatūru daudzuma pieaugumu, ka šo tendenci nevar izskaidrot vienīgi ar Android pārvaldītu ierīču skaita palielināšanos,” stāsta Kaspersky Lab vadošais reģionālais eksperts Lielbritānijā Deivids Emms.

Kaspersky Lab ir viens no pasaulē lielākajiem privātajiem informācijas tehnoloģiju drošības programmu izstrādes uzņēmumiem. Uzņēmums reģistrēts Apvienotajā Karalistē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl