Trešdaļā uzņēmumu kiberdrošības draudiem ir iekšējs cēlonis

1 komentārs
Trešdaļā uzņēmumu kiberdrošības draudiem ir iekšējs cēlonis
FOTO: LETA

Iekšējie kiberdraudi ir bijuši drošības negadījumu iemesls 27% aptaujāto uzņēmumu visā pasaulē, liecina tirgus pētījumu aģentūras B2B International sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju (IT) drošības kompāniju Kaspersky Lab veiktais pētījums.

Galvenie sevišķi bīstamie iekšējie riski ir programmatūras ievainojamības. Uzbrukumos ar to izmantošanu ir cietuši 36% organizāciju.

Vēl vairākus organizācijām sevišķi bīstamus iekšējos riskus var nodalīt atsevišķā grupā, ko apvieno kopīga pazīme – cilvēkfaktors. Par nejaušām datu noplūdēm darbinieku vainas dēļ informēja 26% respondentu, bet par tīšām – 18%.

Vissmagākās sekas ir tīšai datu noplūdei, un 9% uzņēmumu vietējie speciālisti ir nozaguši uzņēmējdarbībai izšķiroši svarīgu informāciju. Vēl viens plaši izplatīts risks ir mobilo ierīču nozaudēšana vai zādzība – ar to saskārušies 19% aptaujāto uzņēmumu.

“Ārējo un iekšējo draudu aina, ar kādu uzņēmumi saskaras pēdējos 12 mēnešus, uzskatāmi parāda, ka ir nepieciešama gan visaptverošu drošības risinājumu izmantošana, gan darbinieku papildu apmācība. Programmatūras ievainojamības var nonivelēt ar efektīvu aizsardzības izstrādājumu, taču nejaušas datu noplūdes darbinieku vainas dēļ tādā veidā neizdosies izskaust.

Kopumā šo negadījumu biežums liecina, ka pagaidām uzņēmumu IT infrastruktūra nav pietiekami labi aizsargāta. Šādai situācijai ir daudz cēloņu, tostarp draudu apmēra, kā arī iespējamo finansiālo zaudējumu un kaitējuma reputācijai apjoma neadekvāts novērtējums,” norāda Kaspersky Lab antivīrusu eksperts Sergejs Ložkins.

1 komentārs