1 komentārs
Trešdaļā uzņēmumu kiberdrošības draudiem ir iekšējs cēlonis
FOTO: LETA

Iekšējie kiberdraudi ir bijuši drošības negadījumu iemesls 27% aptaujāto uzņēmumu visā pasaulē, liecina tirgus pētījumu aģentūras B2B International sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju (IT) drošības kompāniju Kaspersky Lab veiktais pētījums.

Galvenie sevišķi bīstamie iekšējie riski ir programmatūras ievainojamības. Uzbrukumos ar to izmantošanu ir cietuši 36% organizāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēl vairākus organizācijām sevišķi bīstamus iekšējos riskus var nodalīt atsevišķā grupā, ko apvieno kopīga pazīme – cilvēkfaktors. Par nejaušām datu noplūdēm darbinieku vainas dēļ informēja 26% respondentu, bet par tīšām – 18%.

Vissmagākās sekas ir tīšai datu noplūdei, un 9% uzņēmumu vietējie speciālisti ir nozaguši uzņēmējdarbībai izšķiroši svarīgu informāciju. Vēl viens plaši izplatīts risks ir mobilo ierīču nozaudēšana vai zādzība – ar to saskārušies 19% aptaujāto uzņēmumu.

“Ārējo un iekšējo draudu aina, ar kādu uzņēmumi saskaras pēdējos 12 mēnešus, uzskatāmi parāda, ka ir nepieciešama gan visaptverošu drošības risinājumu izmantošana, gan darbinieku papildu apmācība. Programmatūras ievainojamības var nonivelēt ar efektīvu aizsardzības izstrādājumu, taču nejaušas datu noplūdes darbinieku vainas dēļ tādā veidā neizdosies izskaust.

Kopumā šo negadījumu biežums liecina, ka pagaidām uzņēmumu IT infrastruktūra nav pietiekami labi aizsargāta. Šādai situācijai ir daudz cēloņu, tostarp draudu apmēra, kā arī iespējamo finansiālo zaudējumu un kaitējuma reputācijai apjoma neadekvāts novērtējums,” norāda Kaspersky Lab antivīrusu eksperts Sergejs Ložkins.

TOP komentāri

  • Direktors
    0 0 0

    Direktors

    Tāpat te Latvijā. Lai tik turpina visur visu centralizēt un atlaist no darba lokālos datoristus. Doma jau ir laba, taču tā nekad nav strādājusi un nestrādās, jo neviens centralizētais administrēšanas mehānisms, neviens ārpakalpojums nespēj nodrošināt to, ko pašā uzņēmumā strādājošs IT speciālists.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl