Toshiba akcijas cena gāžas grāmatvedības kļūdu dēļ

Komentāri
Toshiba akcijas cena gāžas grāmatvedības kļūdu dēļ
Foto: AP/SCANPIX

Japānas elektronikas un tehnoloģiju kompānijas Toshiba Corp. akciju cena pirmdien piedzīvojusi būtisku kritumu saistībā ar ziņām, ka tā atcēlusi biznesa gada peļņas prognozi un neizmaksās dividendes, ņemot vērā aprēķinu problēmas vairākos infrastruktūras projektos.

Toshiba akciju vērtība pirmdien tirdzniecības sesijas sākumā samazinājās par 16,55% – līdz 403,3 jenām, sasniedzot dienas noteikto zemāko līmeni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmums piektdien pēc akciju biržas slēgšanas paziņoja, ka tas atceļ iepriekš izteiktās finanšu prognozes pagājušajam biznesa gadam, kas noslēdzās martā.

Kompānija iepriekš prognozēja, ka tīrā peļņa biznesa gadā veidos 120 miljardus jenu (889,5 miljonus eiro), bet tirdzniecības apjoms – 6,7 triljonus jenu.

Tāpat Toshiba brīdināja, ka varētu neizmaksāt akcionāriem dividendes.

Uzņēmums pavēstīja, ka noalgos neatkarīgu ekspertu komandu, lai tā pēc iekšējās izmeklēšanas noslēgšanas aplūkotu šo jautājumu. Līdz šim izmeklēšana konstatējusi, ka Toshiba novērtējusi par zemu atsevišķu infrastruktūras projektu izmaksas, kā arī pieļāvusi vairākas grāmatvedības kļūdas.

Pagaidām gan vēl nav zināms šo problēmu apjoms un par tām atbildīgās personas.

Kā ziņots, Toshiba biznesa gada deviņos mēnešos, kas noslēdzās decembrī, strādāja ar 71,9 miljardu jenu tīro peļņu, un tas ir par 85,9% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pirms gada.

Peļņas pieaugumu galvenokārt veicinājis Japānas jenas vērtības kritums un pārdošanas apjoma kāpums enerģijas un infrastruktūras biznesā.

Lasi vēl