Komentāri
Toshiba akcijas cena gāžas grāmatvedības kļūdu dēļ
Foto: AP/SCANPIX

Japānas elektronikas un tehnoloģiju kompānijas Toshiba Corp. akciju cena pirmdien piedzīvojusi būtisku kritumu saistībā ar ziņām, ka tā atcēlusi biznesa gada peļņas prognozi un neizmaksās dividendes, ņemot vērā aprēķinu problēmas vairākos infrastruktūras projektos.

Toshiba akciju vērtība pirmdien tirdzniecības sesijas sākumā samazinājās par 16,55% – līdz 403,3 jenām, sasniedzot dienas noteikto zemāko līmeni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmums piektdien pēc akciju biržas slēgšanas paziņoja, ka tas atceļ iepriekš izteiktās finanšu prognozes pagājušajam biznesa gadam, kas noslēdzās martā.

Kompānija iepriekš prognozēja, ka tīrā peļņa biznesa gadā veidos 120 miljardus jenu (889,5 miljonus eiro), bet tirdzniecības apjoms – 6,7 triljonus jenu.

Tāpat Toshiba brīdināja, ka varētu neizmaksāt akcionāriem dividendes.

Uzņēmums pavēstīja, ka noalgos neatkarīgu ekspertu komandu, lai tā pēc iekšējās izmeklēšanas noslēgšanas aplūkotu šo jautājumu. Līdz šim izmeklēšana konstatējusi, ka Toshiba novērtējusi par zemu atsevišķu infrastruktūras projektu izmaksas, kā arī pieļāvusi vairākas grāmatvedības kļūdas.

Pagaidām gan vēl nav zināms šo problēmu apjoms un par tām atbildīgās personas.

Kā ziņots, Toshiba biznesa gada deviņos mēnešos, kas noslēdzās decembrī, strādāja ar 71,9 miljardu jenu tīro peļņu, un tas ir par 85,9% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pirms gada.

Peļņas pieaugumu galvenokārt veicinājis Japānas jenas vērtības kritums un pārdošanas apjoma kāpums enerģijas un infrastruktūras biznesā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl